Filtry
-
-
-

Płyn do spryskiwaczy - czy zmieniłeś go już na zimowy?

Materiał partnera:

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najpotrzebniejszych preparatów samochodowych. Można z łatwością uznać, że odpowiednio dobrany zapewnia nam bezpieczeństwo, gwarantując dobrą widoczność w trudnych warunkach pogodowych. Płyny do spryskiwaczy dzielą się zwykle na letnie oraz zimowe. Różnią się od siebie składem i właściwościami, dlatego tak ważne jest, by stosować płyn letni przy temperaturach dodatnich, a zimą używać tylko płynu z tolerancją bardzo niskich temperatur.

silnet


Dlaczego zimą nie można używać płynu letniego?Płyn zimowy w odróżnieniu od letniego zawiera alkohol. Dzięki niemu nie zamarza w temperaturze przekraczającej -20 stopni Celsjusza. Informacja o temperaturze maksymalnej, w jakiej można stosować dany preparat, zawsze jest zaznaczona na opakowaniu. Lepiej jest wybierać płyny z większą tolerancją niskiej temperatury, gdyż pogoda zimowa bywa nieprzewidywalna. Zapach alkoholu w płynach zimowych często jest mocno wyczuwalny, dlatego producenci zazwyczaj dodają do nich silne substancje aromatyzujące. Niestety, może to drażnić kierowcę oraz pasażerów, a nawet powodować alergie. Ważne jest zatem, aby dobrać taki preparat, którego zapach nie będzie powodował w trakcie jazdy dyskomfortu. Najważniejszą cechą dobrego płynu do spryskiwaczy jest jednak dokładne usuwanie zabrudzeń, by uzyskać odpowiednią widoczność podczas jazdy w trudnych, zimowych warunkach.

Płyny różnych producentów różnią się między sobą jakością, wydajnością oraz skutecznością. Dobranie specyfiku, który nie rozmaże brudu, ale skutecznie i szybko go usunie, jest bardzo ważne dla każdego kierowcy. Brudna szyba jest nie tylko nieestetyczna, ale także powoduje znaczny dyskomfort podczas jazdy, a przede wszystkim ogranicza widoczność, co już samo w sobie stanowi niebezpieczeństwo na drodze. Szczególnie polecamy zapoznanie się z ofertą produktów marki Moje Auto, dostępną na stronie www.moje-auto.pl. Znaleźć tam można płyny do spryskiwaczy doskonałej jakości w przystępnej cenie. Płyn letni należy zastąpić płynem zimowym jeszcze przed pierwszymi przymrozkami, gdyż jeśli zamarznie, będzie bardzo trudny do usunięcia zarówno z samej szyby, jak i ze zbiornika. Może nawet uszkodzić silniczki i wężyki spryskiwaczy auta, co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami naprawy.

Jeśli została nam resztka płynu letniego w zbiorniku, możemy swobodnie dolać do niego płyn zimowy, jeśli jednak jest go znaczna ilość, należy użyć specjalnego koncentratu. Ważne jest również dobieranie płynów pod względem ich wydajności i skuteczności działania. Preparaty bardzo złej jakości mogą nie tylko nie spełnić naszych oczekiwań, ale także uszkodzić nasze auto - np. odbarwić lakier, uszkodzić pióra wycieraczki, a nawet doprowadzić do porysowania szyby. Dlatego tak ważne jest, by wybierać produkty sprawdzonych marek, a nie przypadkowe, okazyjne cenowo nowości.

Płyn do spryskiwaczy to produkt, na którym nie warto oszczędzać, gdyż bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze, w trudnych warunkach pogodowych.