Filtry
-
-
-

[ZDJĘCIA] Młodzież rywalizowała w turnieju na terenie WORD-u

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny BRD, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

Młodzież rywalizowała w turnieju na terenie WORD-u - 24.04.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


W finale spotkało się 7 drużyn, które rywalizowały w kilku konkurencjach. Pierwszy etap konkursu składał się z testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym była jazda sprawnościowo-szybkościowa samochodem osobowym na torze przeszkód oraz znajomość obsługi technicznej samochodu. W trakcie wszystkich konkurencji sędziowie oceniali umiejętności radzenia sobie z pojazdami, jak również poziom wiedzy teoretycznej uczestników.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z bielskiego Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych. Na II miejscu uplasowała się Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4, III miejsce zajęli uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej. Na dalszych pozycjach uplasowali się uczniowie z: Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych, Zespołu Szkół Ogrodniczych oraz Technikum TEB Edukacja.

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary i nagrody z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podkom. Krzysztofa Stankiewicza, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Aliny Puszyńskiej oraz Dyrektora bielskiego WORD-u Andrzeja Listowskiego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała