Filtry
-
-
-

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

W siedzibie LOK-u przeprowadzono powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali ze sobą, wykazując się umiejętnością jazdy samochodem, motorowerem, wiedzą z zakresu pomocy przedmedycznej, a także znajomością przepisów ruchu drogowego.

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - 04.2015 · fot. KPP Pszczyna


Jako atrakcję zadań praktycznych, organizatorzy przygotowali konkurencję z tzw. "talerzem stewarda". Polegała ona na tym, że jeden z uczestników trzyosobowej drużyny, mogący pochwalić się uprawnieniami do kierowania pojazdami kategorii "B", musiał przejechać tor w jak najkrótszym czasie. Trudność polegała na tym, że zawodnik musiał jechać na tyle wolno, aby nie zgubić znajdującej się na "talerzu" piłeczki, i na tyle szybko, żeby uzyskać jak najkrótszy czas przejazdu.

Organizatorzy turnieju, przedstawiciele PZM, KPP, MEN, WORD-u, słusznie mogli spodziewać się wysokiego poziomu startujących w zawodach uczestników. Biorący udział w eliminacjach uczniowie byli bowiem tymi, którzy przeszli już pierwsze "sito" w swoich szkołach. Walka była zacięta. Wygrała drużyna z PZS nr 2. Drugie miejsce zajęła młodzież z pszczyńskiej "samochodówki", natomiast w konkurencji indywidualnej pierwsze miejsce wywalczył uczeń z I LO w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna