Filtry
-
-
-

5 propozycji opon zimowych produkcji Nokian Tyres

Materiał partnera:

Nokian Tyres to dobrze rozpoznawalny producent ogumienia (przede wszystkim - zimowego) wśród wielu marek opon, jakie są obecnie dostępne w Polsce. Nasi kierowcy, choć nie ma takiego wymogu prawnego, chętnie zmieniają opony z letnich na zimowe. Dla większości z nich jest to podstawowy zabieg, mający ułatwić bezpieczne podróże samochodowe podczas jesiennej pluchy, zimowego mrozu i śniegu oraz gołoledzi, powstającej przy wahaniach temperatur w okolicy zera. Jakie propozycje opon zimowych pochodzących z fabryk Nokian Tyres są szczególnie warte uwagi polskich posiadaczy aut?

5 propozycji opon zimowych produkcji Nokian Tyres


NOKIAN WR SNOWPROOFNajnowszy, flagowy produkt tego wytwórcy opon. Ogumienie pod tą nazwą weszło do obrotu na naszym rynku jesienią 2019 roku. Jest to rozwiązanie naprawdę godne określenia ?premium?. Oparte na innowacyjnej technologii Alpine Grip, daje ogromny komfort jazdy wraz z bardzo dużym bezpieczeństwem - krótką drogą hamowania i doskonałą przyczepnością. Wariant ogumienia przemyślany w najdrobniejszych detalach - żaden rowek, blok ani lamelka nie są tutaj przypadkowe. Specjalnie opracowana mieszanka kauczukowa współgra z precyzyjnie wyrzeźbionym bieżnikiem.

NOKIAN WR SNOWPROOF
NOKIAN WR SNOWPROOF


NOKIAN HAKKAPELIITTA R3Doskonały wybór dla wszystkich, którzy muszą pokonywać zaśnieżone, górskie przełęcze, a cenią sobie możliwie wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort oraz nieobca jest im tematyka troski o środowisko naturalne. Model został wprowadzony na rynek jesienią 2018 roku. Jest to niekolcowana odmiana doskonale znanych w krajach nordyckich opon z rodziny Hakkapelitta. Korzystając z tego wariantu możemy śmiało rozwinąć nawet większą prędkość na śniegu lub lodzie.

NOKIAN HAKKAPELIITTA R3
NOKIAN HAKKAPELIITTA R3


NOKIAN WR A4Jest to rodzaj opon dedykowany do jazdy sportowej i wyczynowej w warunkach zimowych. Co najistotniejsze - zapewnia krótką drogę hamowania również przy wyższych prędkościach. Rzeźba bieżnika jest zdominowana przez podłużne żebro, składające się z bloków z nieregularnymi lamelami. Starannie opracowana mieszanka gumowa, w skład której wchodzi wysokogatunkowy kauczuk, krzemionka i olej ?canola? gwarantuje nieprzeciętną przyczepność na śniegu.

NOKIAN WR A4
NOKIAN WR A4


NOKIAN WR D4Jest to jeden z najczęściej poszukiwanych przez polskich kierowców modeli opon Nokian. Przeznaczony przede wszystkim do spokojnej, stabilnej jazdy po mokrym lub ośnieżonym podłożu. Ukształtowanie bieżnika chroni przed zjawiskiem aquaplaningu. Model opon pomyślany jako uniwersalne rozwiązanie, które będzie dobrze sprawdzać się w zmiennych pogodowo, jesienno-zimowych miesiącach w Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji o tym modelu opony znajdziesz na stronie https://www.sklepopon.com/model-opony/nokian-wr-d4.

NOKIAN WR D4
NOKIAN WR D4


NOKIAN WR D3Model opon zimowych, przeznaczony przede wszystkim do wygodnej i bezpiecznej jazdy samochodami rodzinnymi w trudniejszych warunkach. Wyposażono go w innowacyjną technologię Silent Sidewall Technology - która wytłumia skutecznie hałas, powstający podczas kontaktu opony z nawierzchnią. Ten rodzaj ogumienia jest wyposażony również w Odrzutnik Błota (Slush Blower), co zapobiega aquaplaningowi na wodzie i błocie pośniegowym jak również zapewnia optymalny kontakt z podłożem.

Ten krótki przegląd części dostępnych obecnie rozwiązań, pochodzących z zakładów produkcyjnych Nokian Tyres pokazuje wyraźnie, jak duży nacisk kładzie ten dostawca na wartości takie, jak ciągły rozwój, innowacyjność technologiczna oraz możliwie wysoki komfort oraz bezpieczeństwo swoich klientów. Na jakości opon zimowych naprawdę nie warto oszczędzać.

NOKIAN WR D3
NOKIAN WR D3