Filtry
-
-
-

Nowy Mercedes-Benz GLS - najwyższy standard w klasie SUV

Materiał partnera:

Zaprezentowany w końcówce kwietnia w Nowym Jorku Mercedes-Benz GLS to nowy lider rynku SUV-ów, w którym wszystko jest ?naj?! Najwięcej miejsca, najlepsze osiągi, najbogatsze wyposażenie w standardzie. Poznaj nową klasę S wśród SUV-ów i sprawdź, czym nowy GLS różni się od swoich poprzedników.

Jeszcze więcej miejsca w kabinieNowy GLS po raz pierwszy dostępny będzie w wersji z sześcioma miejscami, lecz to niejedyna imponująca zmiana, jaka zaszła we wnętrzu tego luksusowego SUV-a. Auto zapewnia optymalny komfort podróżowania, zarówno kierowcy jak i pasażerom, dzięki znacznie zwiększonej ilości miejsca w kabinie. Długość pojazdu wydłużona została o 77 mm i wynosi 5207 mm, szerokość - 1956 mm, czyli więcej o 22 mm niż w poprzedniej wersji. Rozstaw osi wydłużono o 60 mm.

Zwiększenie wymiarów bezpośrednio przekłada się na dodatkowe miejsce na nogi, zwłaszcza w drugim i trzecim rzędzie foteli. Maksymalna przestrzeń załadunkowa wyniesie aż do 2400 litrów, dzięki możliwości schowania trzeciego rzędu siedzeń w podłodze oraz opcji składania środkowych foteli. Pod względem ilości miejsca, nowy Mercedes GLS prezentuje się więc absolutnie spektakularnie.
H2: Najwyższy komfort jazdy dzięki aktywnemu zawieszeniu

Jednak zwiększona ilość przestrzeni to nie jest jedyna zmiana, która wpływa na komfort jazdy nowym GLS-em. Kierowcę wspiera aktywne zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL, które nieustannie przeciwdziała przechyłowi oraz zjawiskom przysiadania pojazdu. Za stabilizację pojazdu na zakrętach odpowiada funkcja CURVE, a skanowanie drogi w celu rozpoznawania nierówności zapewnia system ROAD SURFACE SCAN.

Bogata gama wyposażenia w standardzieNa uwagę zasługuje bogate wyposażenie nowego GLS, zarówno jeśli chodzi o standard, jak i o szeroką gamę opcji do wyboru. Jak przystało na lidera segmentu SUV, auto ma wszystko, co niezbędne, by zapewnić kierowcy i pasażerom ponadprzeciętny komfort jazdy. Mercedes zastosował w tym modelu wszystkie najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, m.in. funkcję myjni Carwash, czy nową generację zawieszenia pneumatycznego AIRMATIC.

Nowy GLS to również:
  • elektryczna regulacja wszystkich foteli w standardzie z funkcją ułatwiającą wysiadanie pasażerom z trzeciego rzędu siedzeń,
  • matrycowe reflektory MULTIBEAM LED gwarantujące maksymalną, zgodną z przepisami wartość natężenia światła (112 diod LED na każdy reflektor),
  • jeszcze lepszy system MBUX - tylne siedzenia wyposażono w 2 ekrany dotykowe o przekątnej 11,6 cala z możliwością korzystania z multimediów i przeglądania internetu oraz dodatkowy tablet do niezależnego sterowania funkcjami MBUX,
  • składanie foteli jednym przyciskiem,
  • możliwość wyboru drugiego rzędu siedzeń w formie trzyosobowej komfortowej kanapy lub dwóch ekskluzywnych, niezależnych foteli z podłokietnikami, portami USB oraz podgrzewaniem,
  • automatyczna, pięciostrefowa klimatyzacja.


Pełen zestaw jednostek napędowych nowego GLSNowy Mercedes GLS oferuje szeroki wybór mocnych i niezawodnych silników benzynowych i wysokoprężnych. Poniższa tabela ułatwia porównanie parametrów oraz osiągów generowanych przez przewidziane do sprzedaży jednostki napędowe GLS 4MATIC.

Typ silnikaMoc / Moment obrotowySpalanie (cykl łączony)Emisja CO2 (cykl łączony)
GLS 580 4MATIC (hybryda)489 KM (360 kW) / 700 Nm + 22 KM / 250 Nm EQ Boost9,8 - 10,0 l/100 km224 - 229 g/km
GLS 350 d 4MATIC (Diesel)286 KM (210 kW) / 600 Nm7,6 - 7,9 l/100 km200 - 208 g/km
GLS 400 d 4MATIC (Diesel)330 KM (243 kW) / 700 Nm7,6 - 7,9 l/100 km201 - 208 g/km


Poza Europą dostępna będzie również hybrydowa wersja GLS 450 4MATIC generująca 367 KM (270 kW) / 500 Nm momentu obrotowego + dodatkowe 22 KM / 250 Nm dzięki EQ Boost.

Nowy GLS w europejskich salonach dostępny będzie jeszcze przed końcem 2019 roku. Umów się na jazdę próbną w salonie Duda-Cars - Mercedes-Benz i przetestuj wszystkie możliwości, jakie daje ten spektakularny, nowy lider segmentu SUV.