POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-
-

"Suszarki" na wielu drogach. Trwa policyjna akcja "Prędkość"

Od rana trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Policji pod nazwą "Prędkość". Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Głównym celem akcji jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

kontrola, prędkość
"Suszarki" na wielu drogach. Trwa policyjna akcja "Prędkość" · fot. czecho.pl


Celem działań policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Do akcji będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podczas trwania akcji "Prędkość" policjanci ruchu drogowego prowadzą działania informacyjno-edukacyjne, polegające między innymi na promowaniu właściwych zachowań na drodze oraz na uświadamianiu kierującym, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń.

aka, ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała