Filtry
-
-
-

[ZDJĘCIA] Moda na bezpieczeństwo - policjanci wręczali pieszym odblaski

Przekazana ostatnio pszczyńskim policjantom kolejna partia odblasków ma zapewnić pieszym bezpieczeństwo. Fluorescencyjna opaska powinna polepszyć ich widoczność na drodze i, o ile zgłoszą taką chęć, pasować do ich ulubionych ubrań lub torebek. Podczas wczorajszych działań policjanci wręczali odblaski i zachęcali do ich noszenia, niezależnie od poru roku czy pory dnia.

Moda na bezpieczeństwo - policjanci wręczali pieszym odblaski - 28.03.2019 · fot. KPP Pszczyna


Mundurowi przekonywali, że tzw. bycie modnym można pogodzić z bezpieczeństwem. W tym celu pszczyńskie starostwo zapewniło całą gamę kolorystyczną odblasków. Panie wybierały najczęściej dla siebie i swoich córek różowe opaski, a dla swoich mężów i synów szare. Niezależnie od koloru, należy pamiętać, że każda z tych opasek odbija się w świetle samochodów, przez co często ratuje życie pieszych.

Specjaliści z drogówki pytali też przechodniów o spostrzeżenia związane z zagrożeniami na przejściach dla pieszych. Uwag nie brakowało, zresztą podobnie jak wskazówek. Uczestnicy dyskusji zgodnie jednak podkreślali, że noszenie małego odblaskowego elementu na ubraniu w dużym stopniu rozwiązuje problemy widoczności pieszych na drogach. Sami piesi zauważali, że nie ma to tak naprawdę znaczenia, jaka jest pora roku. W momencie, kiedy zaczyna robić się ciemno, warto zabrać ze sobą fluorescencyjną opaskę. Odblask widoczny jest bowiem z daleka, co sprawia, że kierowca ma czas na reakcję.

Policjanci obserwują, że powoli tworzy się już moda na odblaski. Piesi coraz częściej mają je przypięte do kieszeni kurtek, torebek lub założone na rękawach. Nie postrzegają już fluorescyjnego elementu jako nieestetycznego elementu ubrania. Wręcz przeciwnie, każda z osób, która wczoraj odebrała od policjantów odblask, była zadowolona, że uzupełniła kolekcję już zużytych opasek i dodatkowo będzie mogła zaopatrzyć w odblaski swoich najbliższych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna