Filtry
-
-
-

W tyskiej fabryce Opla ruszyła produkcja supersilnika

W tyskiej fabryce Opla uruchomiono linię montażową jednego z najlepszych silników benzynowych - Turbo PureTech. Wcześniej koncern doinwestował tyski zakład kwotą ponad miliarda złotych.

W tyskiej fabryce Opla ruszyła produkcja supersiln
W tyskiej fabryce Opla ruszyła produkcja supersilnika · fot. Kamil Peszat


Silnik czterokrotnie z rzędu nagrodzony został tytułem ?Engine of the Year? jako najlepszy w kategorii silników o pojemności od 1 do 1,4 litra. Do tej pory produkowany był we Francji i w Chinach. W ubiegłym roku właściciele Opla, francuski koncern motoryzacyjny Groupe PSA ogłosili, że jego produkcja w wersji PureTech 1.2 i mocy 110 KM oraz 130 KM będzie odbywała się w Tychach.

Loading...


Koncern zainwestował w przygotowanie zakładu do produkcji 250 milionów euro, czyli ponad miliard złotych. - Załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego silnika - powiedział podczas otwarcia linii montażowej Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA. - Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Groupe PSA - dodał.

W tym roku w fabryce ma zostać wyprodukowanych 230 tysięcy egzemplarzy, natomiast docelowo roczna produkcja wzrośnie dwukrotnie, do 460 tysięcy w 2020 roku.

Loading...

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy