POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-
-

5 kroków do odświeżenia samochodu po zimie

Materiał partnera:

Zima jest jednym z najbardziej wymagających sezonów dla kierowców, jednak coraz częściej wraz z jej zakończeniem zapomina się o przywróceniu dawnego blasku samochodowi. Podpowiemy, jak odświeżyć pojazd po zimie, jakie kroki pielęgnacyjne podjąć i jak skutecznie go posprzątać!

5 kroków do odświeżenia samochodu po zimie


Wizyta w myjniWraz z nadejściem wyższych temperatur i pozytywnymi prognozami na najbliższe tygodnie każdy kierowca powinien odwiedzić profesjonalną, automatyczną myjnię samochodową. Wyczyszczenie pojazdu, zmycie nagromadzonej soli drogowej i zabrudzeń to kluczowy element przygotowania samochodu do jazdy i przedłużenia żywotności jego karoserii. Zwróć szczególną uwagę na dokładne umycie podwozia i nadwozia!

Ważne! Specjaliści po zimie zalecają odwiedzić myjnię automatyczną - w ten sposób zyskasz pewność, że niczego nie przegapiłeś, a usługa zostanie wykonana dokładnie, bez obawy o uszkodzenie lakieru nadmierną ilością środków chemicznych.

Gruntowne porządkiHolistyczne spojrzenie na samochód zakłada opiekę nie tylko nad tym co z zewnątrz, ale również wewnątrz, dlatego nadejście wiosny to dobry pretekst na przeprowadzenie gruntownego porządku. Co warto zrobić? Opróżnić bagażnik, wynieść zbędne przedmioty, wyrzucić śmieci, odkurzyć dywaniki, bagażnik, podłogę oraz deskę rozdzielczą, umyć szyby (również od wewnętrznej strony). Jeśli jesteś w posiadaniu materiałowych dywaników, zadbaj o ich wypranie i dokładne wysuszenie, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu i gromadzenia się wilgoci. W przypadku gumowych dywaników wystarczy oczyszczenie ich szczotką z twardego włosia i umycie.

Pamiętaj! W przypadku zauważenia jakichkolwiek zarysowań lub rdzy skontaktuj się z obsługą najbliższego sklepu motoryzacyjnego, pracownicy powinni polecić skuteczne preparaty, które poradzą sobie z niemal każdą rysą. Polecane zabiegi przy maskowaniu uszkodzeń to m.in.: polerowanie, woskowanie lub użycie kredy do zarysowań.

Wilgoć - jak zapobiegać i jak się jej pozbyćNiestety zima jest sezonem sprzyjającym powstawaniu i rozwijaniu się wilgoci, dlatego tak istotne jest, by wdrożyć działania prewencyjne i reagować tak szybko, jak to tylko możliwe. Po zimie warto zacząć od kilkugodzinnego przewietrzenia samochodu - w ten sposób pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów.
Z nadmierną ilością wilgoci kierowcy radzą sobie różnie, jednak większość zaczyna od przetestowania domowych, tanich i prostych sposobów. Czasem wystarczy włożyć kilka ręczników papierowych do kabiny lub spróbować podnieść efektywność wietrzenia pojazdu przez zastosowanie dmuchawy. Jeśli metody te okażą się nieskuteczne, warto zaopatrzyć się w profesjonalny pochłaniacz wilgoci i woreczki/torebki zapachowe, które pomogą w walce z nieprzyjemnym zapachem. Zdarza się jednak, że po kilku miesiącach braku wymiany powietrza wymagane jest zastosowanie specjalistycznych preparatów lub udanie się po poradę do mechanika, dlatego warto o tym pamiętać i w razie potrzeby udać się po profesjonalną pomoc. Wilgoć może być wynikiem niedostatecznej wentylacji lub uszkodzonej klimatyzacji.

Dobór narzędzi i preparatów czyszczącychSkuteczne odświeżenie samochodu nie byłoby możliwe gdyby nie oferta artykułów przeznaczonych do pielęgnacji samochodów. Bez względu na to, czy dopiero planujesz gruntowne porządki, czy jesteś w ich trakcie - warto odwiedzić hurtownię motoryzacyjną i skonsultować swoje potrzeby z profesjonalistami. Jedną z firm oferującą specjalistyczne doradztwo, bogatą ofertę produktów pielęgnacyjnych i atrakcyjne ceny jest sklep motoryzacyjny w Zielonej Górze znany pod nazwą Auto Części Lipiec.

Do wiosny zostało jeszcze trochę czasu, dlatego nie zapomnij zaplanować kilku godzin na odświeżenie samochodu!