POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-
-

Sklep BMW - 3 przyczyny, dla których warto kupować oryginalne części

Materiał partnera:

Samochody, oznaczone charakterystycznym biało niebieskim symbolem są bardzo chętnie kupowane w naszym kraju. Marka BMW jest symbolem niemieckiej precyzji i solidności, ma również opinię niezawodnej. Nic dziwnego, iż na polskich ulicach pojazdy te można zobaczyć bardzo często, mimo iż do najtańszych nie należą. Niemiecki producent oferuje dla swoich klientów wiele modeli, od SUV-ów począwszy, na sportowych kończąc. Jednak bardzo ważne jest, by o te pojazdy dbać i dokonywać regularnych przeglądów i napraw. Dlaczego warto skorzystać z oferty, jaką ma sklep z częściami do BMW?

1. Tańsze zamienniki - czy warto?
2. Dlaczego warto kupić części oryginalne?
3. Części używane - wady takiego rozwiązania

Tańsze zamienniki - czy warto?Potrzebne do naszego BMW akcesoria można kupić jako tańsze zamienniki. Jest to jednak rozwiązanie bardzo niekorzystne, a pozorne oszczędności, jakie poczynimy, mogą być wyłącznie iluzoryczne. Części nieoryginalne są znacznie gorszej jakości i szybko mogą ulec zniszczeniu. Każdy element konkretnego układu musi spełniać rygorystyczne normy jakości - to właśnie dlatego samochody tej marki cieszą się tak dobrą opinią. Nie należy zapominać o bezpieczeństwie - element wątpliwej jakości może doprowadzić do awarii pojazdu a najmniej spodziewanym momencie. Znacznie lepiej jest odwiedzić BMW sklep i zaopatrzyć się w razie potrzeby w oryginalne części do naszego samochodu by mieć pewność, że nie zawiedzie on podczas eksploatacji.

Dlaczego warto kupić części oryginalne?Korzystając z oferty, jaką ma BMW sklep, zaopatrujemy się jedynie w oryginalne części do tego samochodu. I choć początkowo możemy kręcić nosem na nieco wyższą cenę, szybko docenimy zalety tego rozwiązania. Nie musimy martwić się, czy nowy element będzie pasował w miejsce zużytego - wszak to oryginalna część i mamy gwarancję, iż przez kolejne lata eksploatacji nie zawiedzie. Kupując je w sklepie, który specjalizuje się w obsłudze jednej marki możemy dodatkowo liczyć na nieco dłuższą gwarancję. Samochód będzie dłużej sprawny i bezawaryjny, jeśli stosować będziemy dedykowane dla niego produkty, na przykład oleje do BMW.

Części używane - wady takiego rozwiązaniaNiektórzy kierowcy decydują się na zakup części oryginalnych, ale używanych i odnowionych. Jest to jednak złe rozwiązanie - części takie już raz uległy zniszczeniu i mogą być podatne na ponowną awarię. Nie mamy pewności, że zachowają one wysoką jakość, a w przypadku, gdy zawiodą, stratami obarczony jest kupujący - części takie mają najczęściej jedynie gwarancję rozruchową. Dlatego jeśli zależy na na długiej, bezproblemowej i bezawaryjnej eksploatacji pojazdu powinniśmy zaopatrywać się w sklepie z oryginalnymi częściami, gdzie kupimy wszystko, co niezbędne - zarówno części, jak i odpowiednie środki chemiczne czy oleje do BMW.