Filtry
-
-
-

Suzuki Swift Sport Hybrid - szybko, oszczędnie, stylowo

Materiał partnera:

Suzuki Swift jest jednym z najlepiej sprzedających się i najwyżej ocenianych samochodów w historii segmentu B. Japoński producent trafił w dziesiątkę oferując model, który wyróżnia się atrakcyjną stylistyką, ponadprzeciętną niezawodnością oraz rewelacyjnymi właściwościami jezdnymi. Najnowsza generacja jeszcze podnosi i tak wysoko zawieszoną poprzeczkę. Szczególnie ciekawą propozycją jest tutaj Suzuki Swift w wersji Sport Hybrid, której bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

Whitpress


Wyraźne akcenty sportoweSuzuki Swift Sport Hybrid ( https://mmcars.suzuki.pl/auto/samochody/Swift-Sport-Hybrid ) nawiązuje do sportu nie tylko nazwą. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec pewne elementy stylistyczne, które odróżniają tę wersję od "cywilnej". To przede wszystkim podwójna końcówka wydechu, tylny zderzak z efektownym dyfuzorem oraz duże obręcze kół ze stopów lekkich. Zwracamy uwagę na znak rozpoznawczy Swifta, czyli podwójne malowanie, gdzie dach ma inną barwę niż reszta nadwozia.

Sportowych akcentów nie brakuje również we wnętrzu, gdzie znajdziemy między innymi półkubełkowe fotele zapewniające bardzo dobre trzymanie boczne podczas dynamicznego pokonywania zakrętów - a trzeba zaznaczyć, czy to bardzo się przydaje, ponieważ układ napędowy i jezdny wręcz prowokują do mocniejszego naciskania na pedał gazu.


Bardzo mocna jednostka napędowaKluczową zaletą, a jednocześnie najważniejszym powodem, dla którego warto zainteresować się tą wersją Swifta, jest silnik. Producent zastosował tutaj jednostkę benzynową 1.4 BOOSTERJET rozwijającą moc 129 KM i oferującą moment obrotowy na poziomie 235 Nm. Silnik został sprzężony z sześciostopniową przekładnią manualną.

Ten zespół napędowy zapewnia znakomite osiągi, również dzięki niskiej masie własnej pojazdu. Swift Sport Hybrid rozpędza się do 100 km/h w czasie 9,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi aż do 220 km/h. Takie wartości powinny zaspokoić oczekiwania nawet tych kierowców, którzy mają już doświadczenie w prowadzeniu mocnych i piekielnie szybkich samochodów.

Zwłaszcza, że Swift Sport Hybrid prowadzi się - pisząc kolokwialnie - jak po sznurku. Inżynierowie Suzuki stanęli na wysokości zadania projektując wybitnie precyzyjny układ jezdny. Porównania do gokarta, z którymi można się spotkać w recenzjach tego samochodu, są jak najbardziej na miejscu.

Układ mild hybridSuzuki Swift Sport Hybrid wykorzystuje technologię mild hybrid, czyli tzw. "miękkiej hybrydy". Ma ona na celu nie tylko poprawienie osiągów samochodu, ale także - czy raczej przede wszystkim - obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin. Ten plan udało się zrealizować, dzięki czemu Swift jest zaskakująco oszczędny tak w mieście, jak i na trasie. Bez trudu można osiągnąć wynik na poziomie 5,5-6 litrów na setkę w cyklu mieszanym.

Chcesz poczuć emocje za kierownicą Suzuki Swift Sport Hybrid i sprawdzić, jak ten model radzi sobie na drodze? Już teraz umów się na jazdę testową w jednym z salonów autoryzowanego dealera marki - MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz Warszawie.