Filtry
-
-
-

Czy Tychy mogą stracić Fiata 500? Rzecznik dementuje

Portal WNP. pl informował ostatnio, że według włoskiej prasy przyszłym centrum wytwarzania Fiata 500 w wersji elektrycznej będzie Turyn, a dokładniej fabryka Mirafiori i tylko ona. Stellantis ma zamiar zmienić fabrykę w Mirafiori w centrum Fiata 500, skupiające całą jego produkcję. Czy to oznacza utratę Fiata 500 przez Tychy? - Kontynuacja produkcji modelu 500 w Polsce nie jest zagrożona. W Tychach produkowana jest wersja spalinowa i tzw. "miękka" hybryda - informuje rzecznik Stellantis - Rafał Grzanecki.

Fabryka Fiata w Tychach
Fabryka Fiata w Tychach · fot. Stellantis / materiały prasowe


"Włoska prasa pisze o niewielkiej ilości produkowanej w Tychach, ale nie do końca wiadomo, czy w Polsce pozostanie jakaś część produkcji tego modelu. Jeśli tak, być może byłaby to tylko wersja spalinowa" - czytamy na lamach WNP.pl.

- Od razu pragnę zdementować jakikolwiek pomysł na przeniesienie produkcji Fiata 500 z Tychów do Turynu. Nasza organizacja nie ma takich planów. To nieporozumienie wynika prawdopodobnie z faktu, że koncern produkuje dwa modele Fiata 500. Wersja spalinowa i tzw. "miękka" hybryda powstają w Tychach, natomiast model elektryczny Fiata 500 powstaje w Turynie w zakładach Mirafiori. Kontynuacja produkcji modelu 500 w Polsce nie jest zagrożona, a dodatkowo zakład Tychy obecnie przygotowuje się do uruchomienia produkcji nowych modeli, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - wyjaśnia Rafał Grzanecki - rzecznik prasowy Stellantis.

ar / tychy.info