Filtry
-
-
-

Kaski crossowe - podstawa bezpiecznej jazdy!

Materiał partnera:

Kask powinien stanowić nieodzowny element wyposażenia osób jeżdżących na motocyklach czy rowerach. Praktyka dowodzi, że nawet z pozoru łagodnie wyglądający wypadek może spowodować poważne uszkodzenia. Kask i gogle to must-have każdego motocyklisty podczas jazdy. Gogle ochronią oczy przed kurzem, błotem czy innymi elementami, które mogłyby spowodować dyskomfort podczas jazdy.

Źródło: unsplash.com


1. Kaski Enduro - po co w nie inwestować?
2. Kaski Cross - sprawdzona klasyka
3. Kaski Cross Enduro zapewnią ochronę i komfort
4. Zainwestuj w kaski crossowe - to Twój wkład we własne bezpieczeństwo!

Kaski Enduro - po co w nie inwestować?Troska o ochronę głowy powinna towarzyszyć wszystkim osobom, które poruszają się jednośladem. Dążenie do ochrony głowy przed urazem jest kluczowe i jak do tej pory - konieczność posiadania kasku jest regulowana prawnie. Koncepcja jest tutaj wyjątkowo prosta - złamane kończyny można łatwo naprawić, z kolei w przypadku silnego urazu głowy - sprawa może wyglądać o o wiele trudniej. Nie warto tutaj inwestować w kaski z niepewnego źródła lub z tzw. drugiej ręki. Dlaczego? Otóż nigdy nie wiadomo, czy wcześniej nie upadł już ze znacznej wysokości lub nie uczestniczył w kolizji z udziałem motocyklisty. Wówczas może on być bezużyteczny, bowiem nie zapewni należytej ochrony podczas ewentualnego wypadku.
 
Taki produkt jak kask powinien być w kolekcji każdego posiadacza motocykla. Różnorodne modele różnią się kształtem, kolorem, ceną czy materiałem wykonania (poliwęglan, włókno szklane).
 
Warto dodać, że do jazdy w terenie do takiego kasku niezbędne są gogle (sprzedawane oddzielnie) które bedą chronić Twoje oczy, przed kurzem i błotem.

Kaski Cross i innych producentów mogą być wyposażone w specjalny daszek - w ofercie znajdziesz jednak szereg innych produktów, które będą służyć zarówno dla osób jeżdżących na rowerze jak i na motorze. 

Kaski Cross - sprawdzona klasykaInwestycja w kaski od Cross to słuszna inwestycja. Zapewnią odpowiednią ochronę - nawet jeżeli Ty sam jeździsz ostrożnie i zgodnie z przepisami, możesz paść ofiarą nieszczęśliwego wypadku, który spowoduje inna osoba. Jazda bez kasku może skutkować szeregiem powikłań w przypadku osób, które będą ofiarami wypadku. Może to być np. amnezja, utrata świadomości. Wymienione przykłady stanowią i tak dość łagodne scenariusze. Większość kasków dostępnych na rynku składa się ze skorupy, zapięcia, wizjera oraz wyściółki.

Kaski Enduro posiadają piankę EPS o kilku zróżnicowanych gęstościach, co przyczynia się do wytłumienia wszelkich uderzeń. Dzięki temu mogą też rozproszyć energię kinetyczną. Niektóre modele kasków są też wyposażone w systemy MIPS - pomogą one zmniejszyć ryzyko uderzeń.
To jednak nie koniec zalet tych kasków - dzięki specjalnemu systemowi wentylacji wilgoć oraz pot czy wysoka temperatura będą z powodzeniem odprowadzane na zewnątrz kasku. To z kolei przyczyni się do zapewnienia odpowiedniej wentylacji co będzie stanowić ogromny atut zwłaszcza podczas długich i wymagających tras.

Kaski Cross Enduro zapewnią ochronę i komfortKaski Enduro słyną z wysokiego stopnia ochrony, wygody oraz dość lekkiej wagi przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. Dzięki temu z powodzeniem sprawdzą się także podczas agresywnej jazdy w terenie. Zazwyczaj są wyposażone w daszki, szybkie zapięcia oraz komfortową wentylację. To jednak nie wszystkie atuty, które wpływają na zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy. Kaski Enduro są co prawda produkowane z myślą o jeździe terenowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich także podczas poruszania się po mieście. Wynika to z lekkiej oraz mocnej konstrukcji. Warto jednak zwrócić uwagę na daszek. W niektórych przypadkach może on bowiem okazać się kłopotliwy. Następuje to np. w przypadku bardzo szybkiej jazdy powodując opory powietrza. To powinno w pełni wyjaśniać, dlaczego nie można poruszać się w takich terenowych kaskach z dużą prędkością.

Zainwestuj w kaski crossowe - to Twój wkład we własne bezpieczeństwo!Kaski crossowe to przykład kasku używanego przez motocyklistów. W znacznym stopniu przyczyniają się one do zapewnienia odpowiedniego stopnia ochrony dla motocyklistów, ochraniając głowę w trakcie zderzenia. Jak wskazują statystyki - stosowanie kasków można znacznie przyczynić się do zmniejszenia ryzyka urazów o 69% oraz do zmniejszania ryzyka śmierci o niemal 42%. Te liczby mówią same za siebie, dlatego powinny jednoznacznie uzasadniać fakt, że w wielu krajach (w tym w Polsce) używanie ich jest obowiązkowe.

Dostępne na rynku kaski są wykonane z takich materiałów jak np. termoplast ABS, wtryskiwany poliwęglan czy kompozyt włókien szklanych. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego, jakim budżetem dysponuje na ten cel. Warto także skorzystać z wsparcia ekspertów i przed zakupem zweryfikować, jaki model będzie najlepszy dla konkretnego typu aktywności i rodzaju jazdy.
 
Inwestycja w taki kask z pewnością pozwoli zapewnić o wiele bezpieczniejszą jazdę i zminimalizować ryzyko poważnych uszkodzeń.