Filtry
-
-
-

Szukasz dobrej szkoły jazdy w Krakowie? Oto, jak rozpoznać najlepszą

Materiał partnera:

Jeśli zamierzasz zrobić kurs prawa jazdy kat B, A czy C w Krakowie, zapewne zastanawiasz się już teraz, jak znaleźć idealną szkołę. Oto kilka rad, by Ci w tym pomóc.

Nauka jazdy Kraków - co wyróżnia dobrą szkołę?
Szukając dobrego ośrodka szkoleniowego kierowców w Krakowie, zwróć koniecznie uwagę na:

  • Cenę kursów - nie powinny być za wysokie ani... za niskie. Jeśli szkoła oferuje podejrzanie niską cenę kursów odbiegającą od średnich w Krakowie (ok. 2300-2500 zł w 2021 roku) może to oznaczać, że stosuje ukryte koszty, np. będziesz musiał/a dodatkowo zapłacić za materiały szkoleniowe. Co powinno znaleźć się w pakiecie kursu?

- materiały szkoleniowe
- 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych
- 30 godzin zajęć praktycznych (jazd) na prawo jazdy Kraków
- egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny.

  • Kategorie oferowanych kursów. Na pewno w jednym momencie interesuje Cię tylko jedna kategoria prawa jazdy (zazwyczaj kategoria B, która jest dla wielu kierowców pierwszą i nierzadko jedyną). Niewykluczone jednak, że w przyszłości będziesz chciał zrobić prawo jazdy na kolejną kategorię i wówczas będziesz znał już zaufaną szkołę. Przede wszystkim jednak szkoła, która szkoli równocześnie kierowców samochodów osobowych, ciężarówek czy motocykli daje się poznać jako w pełni profesjonalna, dbająca o jakość świadczonych usług.
  • Lokalizacja. Zazwyczaj szkół nauki jazdy poszukuje się w najbliższej okolicy zamieszkania, ale może to być błąd, jeśli w wyniku tego nigdy podczas kursu nie będziesz jeździł po trasach egzaminacyjnych (bo to za daleko od WORD-u). Poszukując nauka jazdy Kraków szukaj szkoły możliwie w bliskiej okolicy jednego z ośrodków egzaminacyjnych. Optymalnie, jeśli jedna zaufana szkoła będzie miała kilka filii.
  • Oferta kursów doszkalających. 30 godzin za kółkiem to bardzo mało, dlatego doskonalenie techniki jazdy już po wykonaniu kursu podstawowego polecić można właściwie każdemu adeptowi jazdy. Sprawdź, w jakiej cenie i formule wybrana przez Ciebie szkoła jazdy oferuje jazdy doszkalające.
  • Instruktorzy. Dobry instruktor to kluczowa sprawa przy nauce. Postaw na szkołę, która nie tylko dba o zatrudnianie najbardziej profesjonalnych fachowców od nauczania, ale też szybko zareaguje na Twoje ewentualne skargi i przydzieli Ci inną osobę, jeśli pierwszy instruktor nie spełni Twoich oczekiwań.
  • Terminy jazd. Przed zapisaniem się na kurs dowiedz się dokładnie, kiedy będziesz mógł zacząć jazdy, jak często będziesz je odbywał i w jakiej formule (ile godzin naraz). Nieakceptowalna jest sytuacja, gdy instruktor nie ma dla Ciebie czasu - to on powinien się dostosować w miarę możliwości do Twojego grafiku, a nie na odwrót. Elastyczność to podstawa - najlepsze szkoły jazdy oferują kurs weekendowy, wieczorny i wiele innych.
  • Możliwość odbycia kursu teoretycznego online: wykłady online to bardzo przydatna sprawa, zwłaszcza we współczesnym świecie. Dzięki temu szkolenie teoretyczne odbędziesz bezproblemowo z własnego domu.
  • Statystyki zdawalności. Istnieje możliwość wystąpienia do z prośbą o podanie zdawalności. W danej szkole z bardzo wielu powodów instruktorzy mogą mieć diametralnie różną zdawalność i nie zawsze ci z wysoką zdawalnością są dobrymi instruktorami. Sprawa jest bardziej skomplikowana.


Szkoła jazdy Kraków - dobry ośrodek szkolenia kierowców oferować musi te wszystkie rzeczy i więcej, żeby zapewnić najlepsze szkolenie dla przyszłych kierowców.

Kurs prawa jazdy - kiedy zrobić?Kurs prawa jazdy możesz zrobić w każdym wygodnym dla Ciebie terminie. Pamiętaj jednak, że najwięcej osób chętnych jest na terminy wiosenne i letnie, a wtedy też instruktorzy często biorą urlopy. Być może łatwiej jeśli chodzi o terminy jazd będzie, jeśli zapiszesz się na kurs jesienią lub zimą. Wiele osób odkłada wtedy naukę jazdy, ponieważ obawia się deszczów, śniegu i oblodzonej nawierzchni drogi. Jednak po pierwsze rzadkie są sytuacje, gdy w mieście nawierzchnia jest naprawdę śliska, a po drugie - jeśli chcesz prowadzić samochód lub inny pojazd, będziesz musiał też nauczyć się prowadzić w najtrudniejszych warunkach. Lepiej więc robić to pod okiem doświadczonego instruktora.