Filtry
-
-
-

Jak znaleźć najlepszą wypożyczalnię samochodów?

Artykuł sponsorowany:

Wypożyczenie samochodu podczas podróży może wydawać się prostym zadaniem. Płacisz za usługę wynajmu, wskakujesz na wybraną przejażdżkę i jedziesz z punktu A do B. Nie musisz się zastanawiać nad niczym innym! Niestety, w rzeczywistości istnieje szereg kwestii, nad którymi trzeba się dodatkowo zastanowić. Ważne jest też, z jakiej wypożyczalni wynajmiesz samochód. Jak znaleźć tę najlepszą? I na co zwrócić uwagę, wynajmując samochód?

1. Określ swoje potrzeby związane z wynajmem samochodu
2. Sprawdź warunki wypożyczalni
3. Użyj karty kredytowej przy odbiorze samochodu
4. Kup ubezpieczenie
5. Pamiętaj: młodsi kierowcy płacą więcej
6. Pozostań na utwardzonych drogach
7. Napełnij zbiornik przed zwrotem samochodu
8. Wynajem samochodu w Warszawie
Różni ludzie mają różne potrzeby i należy je bezwzględnie uwzględnić przy wyborze samochodu do wynajęcia podczas podróży. Szukasz wynajmu aut w Warszawie? Jak znaleźć najlepsze auto do wynajęcia i sprawdzoną wypożyczalnię? Oto nasze porady.

Określ swoje potrzeby związane z wynajmem samochodu


Dobra wypożyczalnia samochodów najprawdopodobniej będzie miała w swojej ofercie szeroką gamę pojazdów, które zaspokoją potrzeby każdego klienta. Przed skorzystaniem z niej ważne jest, aby określić dokładnie swoje potrzeby.

Czy będziesz jeździć na długich dystansach w wynajętym samochodzie? Jeśli tak, możesz zdecydować się na luksusowe auto, które zapewni wyższy poziom komfortu, jeśli masz na to miejsce w swoim budżecie. Z drugiej strony samochody takie zazwyczaj charakteryzują się dużym spalaniem. Więc może przeciwnie, wolisz wynająć auto mniej wygodne, ale za to tańsze w eksploatacji?

Możesz również chcieć wynająć większy pojazd, jeśli masz dużo bagażu lub kabriolet, jeśli spodziewasz się idealnej pogody. Im bardziej sprecyzowane są Twoje potrzeby, tym bardziej możesz być pewny/a, że przy wyborze wypożyczonego samochodu dokonasz właściwej decyzji.

Sprawdź warunki ubezpieczalni


Po określeniu konkretnych potrzeb i wybraniu rodzaju wynajmowanego samochodu, który najbardziej Ci odpowiada, koniecznie zapoznaj się z warunkami Twojej wypożyczalni, zwłaszcza podczas rezerwacji online. Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to:
  • Czy obowiązują kary lub opłaty za spóźnienie?
  • Jakie usługi są wliczone w cenę (bezpłatny GPS, dodatkowy kierowca itp.)?
  • Czy są jakieś ograniczenia w podróży? Np. ilość kilometrów, które możesz zrobić dziennie, albo
  • Czy są jakieś zobowiązania, o których powinieneś wiedzieć?


Użyj karty kredytowej przy odbiorze samochoduWypożyczając samochód najlepiej jest skorzystać z karty kredytowej. W przypadku karty debetowej może zostać ona obciążona dodatkową kwotą autoryzacji i/lub dodatkową blokadą. Wiele wypożyczalni w ogóle nie przyjmuje kart debetowych. Wynika to z tego, że wypożyczalnie samochodów sprawdzają w ten sposób Twoją zdolność kredytową. Jeśli wolisz wynająć samochód za pomocą karty debetowej, zadzwoń z wyprzedzeniem lub sprawdź online, jaka jest polityka wypożyczalni w tej kwestii, aby nie stracić dodatkowych środków.

Pamętaj: młodsi kierowcy płacą więcejKierowcy poniżej pewnego wieku (zwykle jest to 25 lub 26 lat) płacą z reguły więcej za wynajem samochodu, nawet jeśli mają nieskazitelną historię jazdy. Jeśli to możliwe wynajmij samochód na starszego kierowcę. Pamiętaj też, że w takiej sytuacji tylko on będzie mógł legalnie zasiadać za kółkiem, chyba że wykupisz opcję dodatkowego kierowcy.

Kup ubezpieczenieTwoja wypożyczalnia bez wątpienia zapyta, czy chcesz wykupić ubezpieczenie. Jest to wysoce zalecane, ponieważ nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć na drodze. Dobra wypożyczalnia zapewni Ci szereg pakietów ubezpieczeniowych: OC, AC, NNW czy Assistance. W razie problemów zwykle wystarczy telefon do wypożyczalni, która załatwi wszystko za Ciebie.

Pozostań na utwardzonych drogachTen prawdopodobnie brzmi dość banalnie, ale warto o tym pamiętać. Niewiele wypożyczalni samochodów ma w ofercie auta terenowe. Wiele też niechętnie patrzy na jazdę po błocie i wybojach, ponieważ może to uszkodzić samochód i często stanowi to naruszenie umowy najmu. Jeśli utkniesz w błocie z wypożyczonym samochodem w miejscu, w którym nie powinieneś był jeździć, opłaty za jego odblokowanie i wyczyszczenie spadną na Ciebie.

Napełnij zbiornik przed zwrotem samochoduPrzed zwróceniem samochodu koniecznie zwróć uwagę na to, by zatankować do pełna na pobliskiej stacji. Pracownicy wypożyczalni mogą to oczywiście zrobić za Ciebie, ale często wiąże się to z dodatkowymi płatami i naliczeniem wyższej ceny za litr paliwa.

Wynajem samochodu w WarszawieJak widać, jest wiele rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze samochodu do wynajęcia oraz najlepszej wypożyczalni. Zacznij od zdefiniowania swoich potrzeb, a następnie zastanów się, jaki samochód jest dla Ciebie odpowiedni i która wypożyczalnia może zaoferować Ci najlepsze warunki. Jeżeli poszukujesz samochodu na wynajem w Warszawie, spróbuj skorzystać z usług firmy Dolcar Rent a Car: wynajem aut Warszawa.

I nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia, aby mieć spokój na drodze i w podróży!