Filtry
-
-
-

Nowy Hyundai i20 - lepiej chyba się już nie da

Materiał partnera:

Samochody segmentu B mają swoich wiernych zwolenników, którzy wcale nie marzą o posiadaniu małego SUV-a czy crossovera. Na szczęście producenci wciąż odpowiadają na potrzeby części rynku. Jednym z nich jest Hyundai, który zaprezentował najnowszą generację modelu i20. Ten samochód ma wszelkie podstawy, aby stać się hitem sprzedaży w Europie i zdetronizować dotychczasowych liderów. Przyjrzeliśmy się nowemu Hyundaiowi i20 i już wiemy, że mocno namiesza w swoim segmencie.

Nowy Hyundai i20 - lepiej chyba się już nie da


Mieszczuch, który zaskakuje ilością miejscaNowy Hyundai i20 (https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowy-i20) idealnie wpisuje się w trend projektowania współczesnych samochodów miejskich. Z generacji na generację jest coraz większy i obecnie spokojnie może pełnić funkcję nawet auta rodzinnego. Miejsca w środku jest pod dostatkiem dla czterech dorosłych osób lub dwojga dorosłych i dzieci w fotelikach na tylnej kanapie. 20 lat temu taką przestrzeń oferowały samochody segmentu C!

Uwagę zwraca też przepastny, jak na tę klasę, bagażnik, który ma pojemność aż 351 litrów - w porównaniu z poprzednią generacją urósł więc o 25 litrów. Taka ilość miejsca powinna w zupełności wystarczyć do spakowania się na rodzinne wakacje.

Hybryda czy klasyczny silnik?Hyundai i20 nowej generacji jest dostępny w kilku wariantach silnikowych. Fani tradycyjnej techniki mogą zdecydować się na sprawdzoną, bezawaryjną jednostkę wolnossącą 1.2 MPI o mocy 84 KM. Jeśli szukasz nieco lepszej dynamiki, to fajnym wyborem będzie silnik 1.0 T-GDI rozwijający moc 100 KM.

Można jednak w ciemno założyć, że największym zainteresowaniem będą się cieszyć warianty hybrydowe. Hyundai oferuje nam układ z silnikiem benzynowym o mocy 100 lub 120 KM oraz silnikiem elektrycznym 48V. To optymalne rozwiązanie do tego samochodu, które zapewnia bardzo dobrą dynamikę przy jednoczesnej redukcji zapotrzebowania na paliwo oraz emisji CO2.

Bardzo ciekawą opcją dostępną w nowym Hyundaiu i20 jest nowa manualna skrzynia biegów iMT. Innowacja polega na tym, że po zwolnieniu pedału gazu automatycznie następuje rozłączenie silnika i skrzyni i przejście w tryb wybiegu. To także przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa.

To klasa B czy premium?Rzeczywiście można mieć wątpliwości, gdy przyjrzymy się poziomowi wyposażenia nowego Hyundaia i20. Auto jest wręcz przepełnione najnowocześniejszymi technologiami, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane dla aut znacznie wyższej klasy. Wspomnijmy tylko o systemie łączności bezprzewodowej BlueLink (możliwość sterowania głosowego poszczególnymi funkcjami za pośrednictwem smartfonu), dwóch ekranach o przekątnej 10,25 cala, inteligentnym wyznaczaniu trasy przejazdu czy zdalnym otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Do tego dochodzi jeszcze szereg funkcji zgrupowanych w ramach systemu Hyundai SmartSense, który obejmuje m.in. inteligentny tempomat NSCC, ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu LVDA, inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości ISLA czy asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym RCCA.

Hyundaia i20 nowej generacji zamówisz u autoryzowanego dealera marki - MM Cars w Katowicach. Zapytaj o indywidualny rabat i umów się na jazdę testową.