Filtry
-
-
-

Trzecia runda Samochodowych Mistrzostw Tychów z kibicami!

Na torze FCA w Bieruniu rozegrano trzecią w tym roku rundę Samochodowych Mistrzostw Tychów. Po raz pierwszy od wielu miesięcy zawody odbyły się z udziałem publiczności.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów - 16.05.2021 · fot. Jakub Tuszyński


Nawet kapryśna, deszczowa pogoda nie zniechęciła kibiców, którzy licznie zgromadzili się przy trasie trzeciej rundy SMT. Choć nadal obowiązywały ograniczenia i konieczność zachowania dystansu, dopingujący swoich faworytów widzowie dodali zawodom tak bardzo wyczekiwanego kolorytu i pozytywnego klimatu.

Padający deszcz nieco uprzykrzał życie kibicom, ale dodawał też smaczku samej rywalizacji - dla wielu zawodników mokra nawierzchnia okazała się sporym wyzwaniem. Niewątpliwą atrakcją były przejazdy braci Szejów - Jarosława i Marcina. Zawodnicy, znani z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pokonywali trasę rajdowym hyundaiem i20 R5. Na liście startowej można było też znaleźć takie maszyny jak ford fiesta proto Przemysława i Anny Kołodziejów czy pachnąca nowością toyota yaris GR. Ten ostatni samochód zaprezentował faworyt zawodów - Artur Kobiela, pilotowany tradycyjnie przez Kamila Walę.

Zmiana auta nie spowolniła jednak wielokrotnego mistrza Tychów - Kobiela zdominował rywalizację w klasie 4, wyprzedzając Macieja Sarkę i Magdalenę Szymoniak (subaru impreza) oraz duet Mateusz Masełko/Konrad Masełko (subaru impreza). Kierowca toyoty zanotował też najlepszy czas całych zawodów.

W klasie 3 drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli Przemysław Mendrek i Justyna Sikora (honda civic). Kolejne pozycje zajęli Dawid Tomala i Paulina Kempka (honda civic) oraz Aleksander Kołodziej i Paweł Hojdem (renault clio). W klasie 2 Romuald Stasik i Grzegorz Pękala (citroën C2) przełamali serię drugich miejsc i tym razem finiszowali na pierwszej pozycji. Za nimi uplasowali się Tomasz Jasiński i Radosław Woźnica oraz Paweł Lipowczan i Łukasz Zieja - obie załogi w hondach civic. W klasie 1 triumfowali Łukasz Semik i Krzysztof Wadas (fiat seicento). Wyprzedzili na mecie załogi Jakub Włoch/Piotr Pisula (renault clio) i Delfin Orłowski/Sławomir Raczek (nissan almera).

W klasie RWD najszybsi na trasie byli Daniel Strojek i Ireneusz Pszczółka (bmw 330 E46). Paweł Rączka i Natalia Bury (bmw120ti) zajęli drugą pozycję, wyprzedzając Jarosława Piórkowskiego i Michała Jawienia (bmw E46 compakt). Spośród samochodów peugeot i citroën (klasa PPC) najszybszy był citroën C2 Marka Hohoła i Mariusza Szczepaniaka, a w klasie fiatów cinquecento i seicento (CENTO) triumfowali Wojciech Książek i Kamila Szczerba (fiat cinquecento). Paweł Sitek i Krzysztof Włodarczyk (łada 2105) byli najlepszą załogą w klasie Retro.

Marek Mrówczyński i Paulina Sarna (ford fiesta) byli najszybsi w klasie Open 2WD. Co ciekawe w łącznej klasyfikacji byli o zaledwie 0,16 s wolniejsi od Kobieli - między tymi załogami od pierwszego przejazdu toczyła się walka o każdą setną sekundy. Bartłomiej Gilewski i Krystyna Deja (renault clio sport) triumfowali w klasie Open 2WD. W klasie Gość (dla zawodników z licencją) Piotr Żbikowski i Jakub Stupnicki (mitsubishi lancer) pokonali Kołodzieja w fieście proto.
Czwarta runda SMT odbędzie się 13 czerwca. Zapraszamy kibiców na tor w Bieruniu!

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe