Filtry
-
-
-

Jakie wyciągarki elektryczne sprawdzą się quadzie?

Materiał partnera:

Jazda w terenie potrafi sprawić sporo emocji, jednak wymaga od kierowcy nie lada umiejętności, by poradzić sobie z różnego rodzaju trudnościami, na jakie natrafić można podczas przemierzania wąwozów. Równie problematyczne okazać się mogą strome podjazdy, zwłaszcza zimą gdy spada przyczepność, przez co napęd 4x4 nie sprawdzi się we wszystkich warunkach. W takich sytuacjach pomocna może okazać się wyciągarka elektryczna, którą można zamontować na różnych pojazdach terenowych, w tym quadach. Dzięki temu sprzętowi kierowca może w łatwy sposób przemierzyć nawet wyjątkowo błotniste tereny i wydostać się z beznadziejnej - na pierwszy rzut oka - sytuacji.

Jakie wyciągarki elektryczne sprawdzą się quadzie?


Wyciągarka elektryczna do quada - w czym pomaga i jakie są jej popularne zastosowania?Quady i inne pojazdy stworzone z myślą o poruszaniu się na nieutwardzonych drogach potrafią zapewnić sporo zabawy, a przy okazji umożliwiają dojechanie do trudno dostępnych miejsc, które normalnie nie byłyby dostępne. Do płynnego poruszania się po wąwozach, jarach czy terenach podmokłych wystarcza zazwyczaj napęd 4x4, jednak czasem okazuje się on niewystarczający. Przy wyjątkowo stromych podjazdach, zjazdach czy też w jeździe zimą i jesienią pomóc może wyciągarka elektryczna, którą w łatwy sposób można zamontować do niemal dowolnego pojazdu terenowego, w tym quadów. Są to konstrukcje mniejsze, dopasowane do masy i osiągów “czterokołowca”, a specjalne płyty montażowe dedykowane różnym modelom quadów ułatwiają montaż takiej konstrukcji.

Dzięki temu można mieć pewność, że wyciągarka została prawidłowo doczepiona do pojazdu, a co za tym idzie, wydostanie quada z błota czy bezpieczny zjazd asekurowany stalową linką będzie prosty i szybki. Sprawdzone wyciągarki elektryczne do quada znaleźć można na stronie dragonwinch.com - wykorzystać je można zarówno do jazdy w nawet najbardziej nieprzewidywalnym terenie, jak i codziennych pracach w gospodarstwie domowym. Zaliczają się do nich transport świeżo ściętych pni, załadunek towarów czy obsługa pługa do odśnieżania zimą.

wyciagarka


O czym pamiętać, dobierając wyciągarkę elektryczną do quada?Oczywiście wymienić można znacznie więcej zastosowań wyciągarek elektrycznych w quadach i innych pojazdach terenowych - zależy to przede wszystkim od tego, jakim typem offroadowca jest dana osoba. Przy okazji przeglądania ofert wyciągarek konieczne jest uwzględnienie masy własnej pojazdu, co bezpośrednio przekłada się na uciąg. Parametr ten informuje kierowcę, z jakim ciężarem poradzi sobie urządzenie zanim dojdzie do jego trwałego uszkodzenia. Standardowym wyznacznikiem skuteczności wyciągarki jest to, by jej uciąg był około 2,5 razy większy niż masa pojazdu. Dlatego w przypadku wyciągarek do quada uciąg szacuje się od 2000 do 4000 lbs (900-1800 kg).

Innymi istotnymi parametrami, jaki warto uwzględnić przy doborze wyciągarek elektrycznych do quada jest moc i waga. Pierwszy z nich warto dopasować do wielkości alternatora w silniku pojazdu - w przypadku quadów mamy do czynienia z mniejszymi jednostkami napędowymi niż w terenówkach, dlatego wyciągarka powinna mieć do 2 kW. Więcej informacji o tym, jakie wyciągarki elektryczne sprawdzą się w terenie, można przeczytać w artykule: Jakie wyciągarki elektryczne najlepiej sprawdzą się w terenie?