Filtry
-
-
-

BP Tollbox EETS - co musisz wiedzieć o tym urządzeniu do poboru opłat?

Materiał partnera:

Czym jest BP Tollbox EETS i na czym polega jego działanie? Jakie korzyści możesz osiągnąć, korzystając z tego produktu w swojej firmie?

BP Tollbox EETS - co musisz wiedzieć o tym urządzeniu do poboru opłat?


EETS - co to takiego?System EETS jest dobrze znany wśród przedsiębiorców i kierowców, którzy prowadzą interesy w kilku krajach i często podróżują na terenie niektórych państw europejskich. EETS to po prostu Europejski Elektroniczny System Opłat Drogowych, który został wprowadzony stosunkowo niedawno, gdyż dopiero w 2018 roku - jednak od samego początku stał się dużą rewolucją na drogach. Zasadniczo celem opracowania i wdrożenia systemu EETS było zniesienie barier utrudniających tranzyt na terenach państw, w których funkcjonuje. Ponadto EETS ułatwiło i przyspieszyło procedurę związaną z poborem opłat drogowych. Na ten moment system obowiązuje m.in. w Austrii, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii czy Francji, w najbliższych latach zostanie jednak wdrożony także w innych krajach, takich jak Polska, Słowacja, Czechy czy Rumunia. Mówi się, że dojdzie do tego do końca 2021 roku, jednak z uwagi na panującą pandemię oraz inne czynniki ostateczna data może ulec zmianie. Warto też dodać, że w Polsce system EETS będzie obowiązywał na drogach zarządzanych przez GDDKiA, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Za bezsprzecznie największą zaletę systemu EETS uważa się możliwość używania zaledwie jednego urządzenia do poboru opłat drogowych podczas przejeżdżania przez różne kraje europejskie. To jednak nie wszystko, gdyż rozwiązanie to kryje za sobą także inne udogodnienia. Otóż EETS pozwala na:

  • korzystanie z usług jednego pośrednia do pobierania opłat drogowych,
  • posiadanie tylko jednego urządzenia typu OBU, które służy do faktycznego rozliczania opłat drogowych,
  • otrzymywanie jednej faktury lub wszystkich faktur za okres rozliczeniowy z różnych krajów w jednej przesyłce.


EETS to zatem uniwersalność, prostota obsługi oraz wysoka funkcjonalność. Aby jednak w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez EETS, potrzebne jest wspomniane urządzenie OBU, takie jak BP Tollbox EETS. To produkt, który pozwala na pobieranie opłat drogowych w różnych krajach. Przed 2018 rokiem nie było to możliwe, a kierowca przemierzający Europę musiał mieć nawet 10 urządzeń pokładowych współpracujących z lokalnym systemem. Warto zwrócić uwagę, że niejednokrotnie mogło to ograniczać pole widzenia kierowcy, a tym samym wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

Jeden box służący do rozliczania opłat drogowych to wiele benefitów dla przedsiębiorców. Dzięki temu otrzymasz pojedynczą przesyłkę zawierającą wszystkie faktury za dany okres rozliczeniowy, co z pewnością ułatwi pracę działu księgowego. Ponadto łatwiejsza stanie się praca menadżera floty. BP Tollbox EETS nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi i nieprzewidzianymi kosztami, nawet aktualizacje pobierane są zupełnie za darmo, a do tego automatycznie.

BP Tollbox EETS to także inne korzyści. Urządzenie słynie z prostoty obsługi, nie wymaga też skomplikowanej instalacji, całość odbywa się bowiem na zasadzie „plug & play”. Ogromnym udogodnieniem jest to, że BP Tollbox EETS nie musi być przypisane do konkretnego samochodu, dlatego też w dowolnym momencie przeniesiesz produkt do innego auta. Oprócz tego BP Tollbox pozwala na geolokalizację za pomocą GPS. Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź cały pakiet benefitów, na które mogą liczyć właściciele BP Tollbox EETS!