Filtry
-
-
-

Leasing maszyn rolniczych - na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Zakup maszyn rolniczych w formie leasingu to usługa instytucji finansowo-kredytowych, która początkowo była postrzegana przez rolników z pewnym zaniepokojeniem, ale w praktyce okazała się wygodnym narzędziem finansowym dla przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcą zaktualizować lub poprawić bazę materialno-techniczną swojego przedsiębiorstwa.

leasing maszyn rolniczych


Leasing - godna alternatywa dla kredytów konsumenckich!Prowadzenie działalności rolniczej wiąże się z poważnymi ryzykami, dlatego instytucje finansowe do tej pory podchodziły ostrożnie do rolników, którzy chcieli skorzystać z narzędzi tradycyjnego kredytowania bankowego. Z kolei przedstawiciele małego i średniego biznesu rolniczego nie spieszą się, aby brać pożyczki na zakup nowego sprzętu, ponieważ ogromne odsetki od kredytów konsumenckich nie zawsze udaje się później pokryć z zysków uzyskanych z działalności gospodarczej gospodarstwa rolnego. Leasing maszyn rolniczych - skuteczne narzędzie finansowe, które otwiera nowe możliwości dla osób prawnych i fizycznych, chcących rozwijać działalność rolniczą, ale nie mających możliwości wykorzystania własnych aktywów finansowych na zakup nowoczesnego sprzętu produkcyjnego.

Finansowy leasing: jakie są korzyści?Leasing maszyn rolniczych to działalność inwestycyjna, polegająca na zakupie sprzętu przez leasingodawcę (bank lub firma leasingowa), który na określonych warunkach jest przekazywany leasingobiorcy, a następnie prawa własności do obiektu leasingu przechodzą na niego.

Finansowy leasing zakłada zawarcie umowy na długi okres, w którym klient firmy leasingowej zobowiązuje się do zapłacenia pełnej wartości mienia, po czym prawa własności do obiektu leasingu przechodzą na niego. Tego rodzaju umowa jest bardziej elastyczna niż umowa o uzyskanie kredytu konsumenckiego lub celowego, ma także niższe stawki procentowe w porównaniu do transakcji leasingu operacyjnego.

leasing maszyn rolniczych


Leasing maszyn rolniczych od Eska Finance - korzystna oferta dla rolników!Firma Eska Finance to oficjalny dealer europejskich producentów nowoczesnych, wysokowydajnych maszyn rolniczych oraz podzespołów. U nas można nabyć różnego rodzaju narzędzia rolnicze od gigantów branży maszyn rolniczych.

Niezależnie od tego, czy jesteś małym gospodarstwem rolnym, czy większym przedsiębiorstwem, Eska Finance - https://eskafinance.pl/ oferuje elastyczne warunki finansowe, umożliwiające dostęp do nowoczesnego sprzętu bez konieczności dużej inwestycji początkowej. Dzięki transparentnym umowom i konkurencyjnym stawkom, Eska Finance staje się nieodzownym partnerem dla rolników, którzy dążą do poprawy wydajności swojej działalności przy minimalnym ryzyku finansowym.