Filtry
-
-
-

Elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdu z lokalizatorami GPS od IKOL!

Materiał partnera:

Elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdu jest pojęciem, które powinno być dobrze znane wszystkim przedsiębiorcom. Dzięki niej można odliczyć całe 100% VAT od zakupu pojazdu, paliwa, a także wydatków serwisowych związanych z eksploatacją pojazdu. Jednak aby rozpocząć elektroniczną ewidencję potrzebne jest zamontowanie lokalizatora GPS, który będzie zbierał wszystkie niezbędne informacje.

elektronicznaewidencjaprzebiegupojazduzlokalizaroemgpsodikol min


Właśnie w tym punkcie warto zwrócić uwagę na ofertę modułów od IKOL - wiodącej marki w kwestii lokalizacji i monitoringu na rynku. Dzięki nim odliczysz pełen podatek VAT od zakupu i eksploatacji pojazdu oraz zyskasz takie opcje jak bieżąca lokalizacja, historia przebytych tras czy dekodowanie adresów. Sprawdźmy więc jak wygląda ścieżka od instalacji modułu do cieszenia się elektroniczną ewidencją przebiegu pojazdu

Krok 1 - montaż lokalizatora GPS od IKOLPierwszym krokiem do prowadzenia elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdu dla celów VAT jest wybór oraz instalacja lokalizatora GPS od IKOL. Przeglądając ofertę można znaleźć 5 różnych modułów, które w zależności od potrzeb mają mniejszy lub większy zakres usług dodatkowych. Moduły mają także różne rodzaje instalacji - najszybsza może być przeprowadzona samodzielnie i trwa kilka sekund, ponieważ sprowadza się do włożenia modułu do gniazda diagnostycznego.

Po wyborze, należy skontaktować się z biurem IKOL, który przekaże lokalizator instalatorowi. W Polsce jest obecnie ponad 200 dystrybutorów, tak więc niezależnie od miejsca zamieszkania, któryś z nich będzie blisko Ciebie. Sama instalacja potrwa od kilku do kilkudziesięciu minut (w zależności od wybranego lokalizatora), a po niej można przejść do następnego kroku.

Krok 2 - aktywacja modułu oraz usługi elektronicznej ewidencji przebiegu pojazduNastępnym krokiem jest aktywacja modułu oraz usługi elektronicznej ewidencji pojazdu. Aby to zrobić, należy zalogować się na stronie system.ikol.pl, aktywować moduł, a następnie można cieszyć się szeregiem opcji, które oferuje - nie tylko ewidencji, ale też gamy raportów i alertów.

Równocześnie warto złożyć w urzędzie skarbowym formularz VAT-26, który uprawnia do odliczania 100% podatku VAT. Masz na to 7 dni od momentu poniesienia pierwszych kosztów związanych z pojazdem - może być to jego zakup, instalacja lokalizatora GPS lub inna usługa.

Krok 3 - szybkie i wygodne rozliczenie kilometrówki oraz kosztów eksploatacji pojazduLokalizator zamontowany i aktywowany pora więc cieszyć się szybkim i wygodnym rozliczeniem kilometrówki oraz innymi funkcjami monitoringu GPS jak bieżąca i przeszła lokalizacja, monitoring paliwa, a także raporty i alerty.

Samo rozliczenie kilometrówki odbywa się w najprostszy możliwy sposób, za pomocą zbiorczego raportu z przejazdów wszystkich aut. Kilka kliknięć zastąpi żmudne wpisywanie danych oraz przebytych przez danego kierowcę kilometrów. Elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdów to ogromna automatyzacja długotrwałego procesu.

Dodatkowe korzyści z lokalizatorem GPS od IKOLWcześniej wspomniane raporty i alerty są dodatkową korzyścią lokalizatorów GPS od IKOL. Dzięki nim możesz oszczędzić na takich rzeczach jak nadmierne spalanie paliwa czy dodatkowe kilometry wynikające z nieoptymalnych tras. W tym wypadku zobaczysz czarno na białym, którzy kierowcy jeżdżą ekonomicznie, a którzy muszą wdrożyć nowe zasady, które pozwolą na poczynienie oszczędności. Dodatkowo monitorując ich zachowanie na trasie możesz sprawdzić czy nie udają się na miejsca poza harmonogramem spotkań oraz nie robią dodatkowych, nieplanowanych przerw na trasie.

Całość Twoich zysków z lokalizatorem GPS można krótko podsumować - z IKOL zyskujesz!