Filtry
-
-
-

Śląskie wspiera kulturę fizyczną. Dofinansowanie dla Atomobilklubu

7 mln 132 tys. 411 zł - taką kwotę w sumie rozdysponowano pomiędzy stowarzyszenia i organizacje sportowe z całego regionu tytułem upowszechniania kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego. Symboliczne czeki, m.in. dla Automobilklub Ziemi Tyskiej w Tychach, wręczono na Stadionie Śląskim.

Podsumowanie konkursu w dziedzinie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego
Podsumowanie konkursu w dziedzinie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego · fot. Tomasz Żak / UMWS


W przekazaniu czeków uczestniczyli, marszałek Jakub Chełstowski oraz radni Sejmiku: Renata Caban, przewodniczący Komisji Budżetowej Marek Kopel i Mariusz Ogończyk.

- Kwota ponad 7,1 mln zł przeznaczona na upowszechnianie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego zostanie rozdysponowana pomiędzy 71 podmiotów reprezentujących niezwykle szeroki wachlarz właściwie wszystkich dyscyplin sportowych w naszym regionie. Ważne jest też miejsce, gdzie przekazujemy czeki - Stadion Śląski to kolebka regionalnego sportu, obiekt o szczególnym dla nas znaczeniu, na którym przez dekady kibice byli świadkami wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Przekazane dziś środki to pieniądze zawsze dobrze wydane. Trafiają na szkolenie młodzieży, zakup sprzętu, organizację szkoleń i obozów sportowych. Jestem przekonany, że w jakiejś mierze także dzięki temu wsparciu usłyszymy dużo dobrego o wychowankach klubów i stowarzyszeń sportowych. Trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy - komentuje marszałek Jakub Chełstowski.

Podsumowanie konkursu w dziedzinie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego
Podsumowanie konkursu w dziedzinie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego · fot. Tomasz Żak / UMWS


Środki przydzielono w ramach otwartego konkursu. Rozdysponowano je w takich obszarach jak: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu akademickiego, szkolenia kadry wojewódzkiej młodzików, udziału w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących Województwo Śląskie oraz finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych, sporty lotnicze i motorowe oraz bezpieczeństwa publicznego, gdzie pieniądze zostaną przekazane do regionalnych oddziałów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- W naszym przypadku środki trafią na szkolenie młodzieży trenującej aż w 25 dyscyplinach sportowych. Sukcesy naszych lekkoatletów, którzy triumfują na igrzyskach olimpijskich i sięgają po medale na najbardziej prestiżowych zawodach świata pokazują, że ten wysiłek na pewno się opłaci - mówi prof. Adam Zając, prezes AZS AWF Katowice.

W kategorii "Realizacja zadania publicznego w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej" dofinansowanie w wysokości 80 000 zł przyznano Automobilklub Ziemi Tyskiej w Tychach.

BM / tychy.info
źródło: Urząd Marszałkowski