Filtry
-
-
-

Czym sa panele winylowe LVT?

Materiał partnera:

Panele winylowe są prawdziwym hitem i odkryciem w branży podłogowej. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia optymalną funkcjonalność podłogi. Jeśli chcesz przeprowadzić remont i szukasz wytrzymałej podłogi, która pozwoli Ci szybko zmienić dane wnętrze, to panele winylowe będą dla Ciebie najlepszym wyborem. Czym są panele winylowe? Jaką mają charakterystykę i dlaczego warto na nie postawić?

panele winylowe


Panele winylowe LVT - co to jest?



Panele winylowe to stosunkowo nowy produkt na polskim rynku, ale na innych europejskich są one wykorzystywane już od lat 80. XIX wieku i cały czas zyskują coraz większą popularność wśród osób poszukujących optymalnego podłoża na podłogę. Z wyglądu do złudzenia przypominają płytki lub drewniane deski, są jednak łatwiejsze w montażu i cechują się lepszymi właściwościami izolacyjnymi. Panele winylowe LVT w przeciwieństwie do płytek są ciepła i miło się po nich stąpa nawet boso. Na rynku można znaleźć szeroką gamę produktów tego typu, które mają wiele rozmiarów, kolorów i wzorów. Panele LVT nie chłoną wilgoci, co sprawia, że można je montować nawet w pomieszczeniach o wysokim zawilgoceniu mikroklimatu, czyli między innymi w łazienkach. Ponadto winylowa podłoga to najefektowniejszy i najbardziej wytrzymały na podłogę, w której zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. Szeroka gama tego typu produktów dostępna jest na https://www.bricoman.pl/.

Rodzaje paneli winylowych LVT



Ze względu na sposób montażu można rozróżnić panele winylowe LVT klejone i układane na click. Panele klejone najczęściej są to produkty typu Dryback, do montażu potrzebny jest specjalistyczny klej montażowy oraz posadzka samopoziomująca. Klejone panele podłogowe LVT nie wybaczają nawet najmniejszych nierówności posadzki. Każda z nich będzie bardzo dobrze widoczna. Sposób ich montażu wymaga przede wszystkim doświadczenia i zdolności manualnych. Ułożone na klej podłogi tego typu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. To cecha która pozwala na układanie ich w budynkach użyteczności publicznej, gdzie zwykle układane są płytki ceramiczne.

Panele winylowe LVT montowane za pomocą warstwy samoprzylepnej. Na ich spodniej części znajduje się warstwa specjalnego kleju. Z pozoru jest to bardzo proste rozwiązanie do montażu, ponieważ wystarczy tylko oderwać folię ochronną i przykleić do posadzki albo starych płytek. Samoprzylepne panele LVT są jednak bardzo cienkie i podobnie jak opisane powyżej modele ulegają efektowi telegrafowania. Na powierzchni położonej podłogi winylowej widoczna będzie każda, nawet najmniejsza nierówność. Ponadto przed przyklejeniem paneli winylowych powinno się odpowiednio przygotować posadzkę. Nie zmienia to jednak faktu, że tego rodzaju podłogi są bardzo trwałe, proste w montażu, a samo jej wykonanie jest mniej czasochłonne, co sprawia, że jest najchętniej wybierana.