Filtry
-
-
-

Uszkodzone samochody z USA. Czy powinniśmy się ich bać?

Materiał partnera:

Samochód powypadkowy na sprzedaż? Większość z nas zapewne pomyśli, że takich modeli nie należy kupować. Tymczasem w przypadku aut sprowadzanych z USA samochód wymagający naprawy może oznaczać model z tzw. szkodą parkingową, który jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie. Uszkodzone samochody z USA prawdopodobnie stanowią większość aut importowanych do Polski. Jak to możliwe?

Uszkodzone samochody z USA


Uszkodzone auta z USA - zdecydowanie godne uwagi



W Polsce często boimy się zakupu samochodu powypadkowego. Niepewna przeszłość czy obawy związane z tym, czy auto zostało naprawione przez fachowca, czy wręcz przeciwnie, sprawiają, że wolimy nie ryzykować. Nie powinno to nikogo dziwić. Każdy z nas słyszał opowieści o nadających się na złom autach, które po wizycie u „kowala”, czyli w słabej jakości warsztacie blacharskim zostawiają za sobą cztery ślady. Jak więc kupować powypadkowe auto i to jeszcze ze Stanów?
Okazuje się, że uszkodzone auta z USA stanowią nieco inną kategorię niż ta, do której przyzwyczaił nas polski rynek. Uszkodzone samochody z USA to często pojazdy obarczone niewielkimi defektami. Brały one udział w stłuczce na parkingu lub zostały uszkodzone z powodu braku uwagi kierowcy np. na gęsto zatłoczonej przez stojące w korku pojazdy podmiejskiej dojazdówce do centrum handlowego.
Skoro powstałe szkody okazały się niewielkie, dlaczego amerykańscy kierowcy nie decydują się na naprawę swoich samochodów? To bardzo proste. Koszty napraw w Stanach Zjednoczonych są bardzo wysokie a ubezpieczenia na tyle atrakcyjne, że Amerykanie często wolą zrezygnować z uderzonego auta i rozejrzeć się za jakimś nowszym i jeszcze bardziej atrakcyjnym modelem. Dla wielu z nich to poniekąd okazja do tego, by spełnić swoją kolejną motoryzacyjną zachciankę. Co jednak w takim przypadku dzieje się z niechcianymi uszkodzonymi autami z USA?

Auta zabytkowe z USA też często bywają uszkodzone



Trafiają one na parking firmy współpracującej z ubezpieczycielem. Ten ze względu na wysokie koszty operacyjne oraz wysokie koszty robocizny nie przystępuje do ich naprawy. Korzystniej jest dla niego sprzedać uszkodzone auto z USA, zamiast marnować na jego naprawę czas i pieniądze. Takie właśnie samochody trafiają na popularne w Stanach Zjednoczonych aukcje. I tu właśnie zdarzają się prawdziwe okazje. Często można spotkać praktycznie nowe samochody ze stosunkowo niewielkimi uszkodzeniami. Ich cena wywoławcza potrafi też często zaskoczyć. Przy odrobinie szczęścia niekiedy udaje się w ten sposób kupić mało używane auto, które po naprawie będzie wyglądało jak nowe. W taki też sposób trafiają do Polski również auta zabytkowe z USA. Klasyki po stłuczce dla ich amerykańskich właścicieli niekiedy przestają mieć wartość. Tymczasem nie potrzeba wielkiego nakładu pracy, by przywrócić im swą świetność i móc dalej czerpać radość z prawdziwej starej amerykańskiej motoryzacji.

Naprawa samochodów z USA. Jak się do niej zabrać?



Kupić uszkodzony samochód, wstawić go na statek i ściągnąć do Polski. Plan jest niby prosty, ale jak potem naprawić takie rozbite auto w Polsce? Do nietypowego „Amerykańca” z pewnością nie tak łatwo kupić części zamienne, jak do Volkswagena Golfa czy Opla Astry. Czy jest to duży kłopot? Nad tym właśnie zastanawia się wielu kierowców, ale jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie.
Wyspecjalizowani importerzy aut z USA znają się na rzeczy. To firmy, które nie dość, że wiedzą, gdzie i jak szukać prawdziwych motoryzacyjnych perełek to doskonale znają się na usługach transportowych oraz mają obszerną wiedzę na temat ceł i podatków. To jednak nie wszystko. Sprawdzeni dilerzy aut z USA oferują znacznie więcej. Skoro doradzają zakup uszkodzonego auta z USA, mają też pomysł, jak szybko doprowadzić je do stanu umożliwiającego dalszą eksploatację już na europejskich drogach. Ładując taki samochód na statek, pakują na niego również wszelkie niezbędne do naprawy części zamienne. Płyną one do Polski wraz z wybranym autem, a następnie trafiają do dilerskiego warsztatu, gdzie przechodzą naprawę. Wszystko po to, by klient mógł odebrać samochód, który jest gotowy do jazdy.