Filtry
-
-
-

Czy warto wziąć samochód marki Audi w leasing?

Materiał partnera:

Audi to niemiecka marka samochodów, której siedziba znajduje się w Ingolstadt. Jest częścią koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG. Nazwa Audi pochodzi od nazwiska założyciela - Horch w języku łacińskim oznacza „słuchaj”.

audi


Poznaj najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na leasing auta Audi. Dowiedz się, jakie korzyści wiążą się z tą formą finansowania oraz zakupem pojazdu tej niemieckiej marki.

Niemiecka jakość

Samochody Audi są produkowane od 1899 roku. Od tego czasu pojawiło się na rynku wiele kultowych modeli, w tym Audi A4 czy Audi Q5. Samochody tej marki powstają z wytrzymałych, wysokiej jakości tworzyw i podzespołów. Dzięki temu przez wiele lat są bezawaryjne, osiągają dobre parametry oraz zachowują atrakcyjny stan wizualny.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Producent jest znany z innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Użytkownicy samochodów Audi mogą korzystać m.in. z następujących systemów:

  • asystent zdalnego parkowania,
  • bezprzewodowe ładowanie baterii w pojazdach elektrycznych,
  • światła OLED,
  • zaawansowany system nagłośnienia,
  • asystent skrętów i skrzyżowań,
  • system reagowania na zagrożenia - spowodowane poślizgiem pojazdu lub pojawieniem się na drodze przeszkody, rowerzysty czy pieszego,
  • system rozpoznawania znaków drogowych,
  • asystent zmiany pasa ruchu.


Sportowy charakter

Samochody Audi słyną ze swojego sportowego charakteru. Ich znakiem rozpoznawczym jest aerodynamiczna, muskularna sylwetka i rury wydechowe w okrągłych osłonach. Sportowy wygląd idzie w parze z osiągami, w tym dużą prędkością maksymalną i krótkim czasem przyspieszania do 100 km/h.

Prestiż marki

Przedsiębiorcy często decydują się na leasing Audi ze względu na prestiż marki oraz korzyści wizerunkowe, jakie mogą dzięki temu uzyskać. Samochody tego producenta ustępują jedynie BMW i Mercedesowi pod względem liczby rejestracji pojazdów z segmentu premium przez klientów biznesowych. Jeżdżą nimi głównie menedżerowie wyższego szczebla oraz prezesi firm.

Różnorodna oferta

W ofercie niemieckiego producenta znajdują się różnorodne modele pojazdów dla osób o różnych wymaganiach i budżecie. Do wyboru są m.in. auta miejskie, SUV-y, limuzyny, kabriolety, sedany, auta kombi, coupe, avant, sportback czy allroad quatro. Najpopularniejszy jest leasing samochodowy następujących modeli Audi: A3, A4, Q3, Q5 i Q7.

W ofercie producenta znajdują się również samochody elektryczne, w tym Audi Q8 e-tron, Audi Q8 Sportback e-tron, Audi Q4 e-tron czy Audi e-tron GT. Pojazdy te mają zasięg nawet do około 400 km na jednym naładowaniu.

Możliwość leasingowania Audi z zagranicy

Bez trudu można znaleźć oferty leasingowe, aby sfinansować auto Audi sprowadzane z zagranicy - w ramach transakcji Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towarów. Przedsiębiorca może wziąć w leasing używany samochód z Niemiec i innych krajów Unii Europejskiej. Firma leasingowa pomoże go sprowadzić do Polski i załatwić niezbędne formalności.

Elastyczne warunki umowy

Warunki leasingu mogą zostać dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych przedsiębiorcy. Firmy leasingowe stosują elastyczne podejście m.in. w zakresie wysokości raty, długości trwania umowy, kwoty wpłaty własnej i wykupu czy harmonogramu spłaty. Niektórzy leasingodawcy pozwalają na zmianę warunków umowy nawet w trakcie jej trwania.

Proste i szybkie procedury

Leasing można otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku - dzięki zastosowaniu uproszczonej procedury weryfikacyjnej. Zwykle wystarczy przedstawić pisemne oświadczenie o wynikach finansowych przedsiębiorstwa. Finansowanie w tej formie jest znacznie łatwiej dostępne, nawet dla nowych firm bez długiej historii kredytowej.

Niski czynsz inicjalny

Finansowanie Audi leasingiem nie wymaga wnoszenia wysokiej wpłaty wstępnej. W niektórych przypadkach jej wysokość może wynieść nawet 0%. Dzięki temu leasingobiorca ponosi niskie koszty początkowe finansowania.

Możliwość leasingowania nowych i używanych pojazdów

Firmy leasingowe finansują nie tylko nowe, lecz także używane samochody Audi. Można zdecydować się na leasing pojazdu poleasingowego, zachowanego w dobrym stanie technicznym i wizualnym oraz z udokumentowaną historią.

Możliwość korzystnego wykupu

Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego przedsiębiorca może zdecydować się na wykup, którego warunki są dla niego korzystne. Dzięki temu po wpłaceniu niewielkiej kwoty stanie się właścicielem sprawdzonego w firmie pojazdu.

Przedsiębiorca ma także możliwość zwrócenia auta firmie leasingowej, po czym będzie mógł zawrzeć umowę na finansowanie nowego modelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba na własną rękę poszukiwać nabywcy używanego samochodu na rynku wtórnym.

Brak wpływu na zdolność kredytową

Umowa leasingowa nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Nie traci on więc możliwości sfinansowania kredytem innych inwestycji dla swojej firmy.