turboportal.pl - Które szyby w samochodzie można przyciemnić w legalny sposób?
Filtry
-
-
-

Które szyby w samochodzie można przyciemnić w legalny sposób?

Materiał partnera:

Jak legalnie przyciemnić szyby w samochodzie?

przyciemnianie szyb


Przyciemniane szyby doskonale się prezentują i sprawiają, że wnętrze samochodu wolniej się nagrzewa. W niektórych modelach szyby są przyciemniane fabrycznie, by podkreślić prestiż marki i zapewnić pasażerom komfortowe warunki jazdy. Ta drobna zmiana może całkowicie odmienić wygląd samochodu, dlatego jest chętnie stosowana przez osoby zajmujące się tuningiem. A kiedy można zgodnie z prawem wykonać przyciemniane szyb samochodowych w Katowicach?

W Polsce obowiązują przepisy, które regulują stopień, w jakim mogą być przyciemnione szyby przednie i szyby przednie boczne. W takim wypadku współczynnik przepuszczania światła nie może wynosić mniej niż 70%, ponieważ kierowca musi mieć zapewnioną dobrą widoczność. Niektóre szyby mogą być przyciemnione fabrycznie o 30% i wówczas nałożenie dodatkowej folii spowoduje przekroczenie dopuszczalnej normy. Jeśli kierowca chce uniknąć mandatu, to po wykonaniu bezinwazyjnego przyciemniania szyb może wozić ze sobą specjalne zaświadczenie o stopniu ich przyciemnienia. Natomiast szyby tylne mogą być dowolnie oklejane w zależności od potrzeb i preferencji właściciela.

Przyciemnianie szyb w samochodzie - na co trzeba zwrócić uwagę?Oklejanie szyb samochodowych jest obecnie bardzo modne. Do tego celu klienci mogą wybrać folie w różnym kolorze lub z ciekawą grafiką. A jak wygląda przyciemnianie szyb samochodowych w Katowicach? Doświadczeni fachowcy używają sprawdzonych materiałów, które są niezwykle trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu metody bezinwazyjnego przyciemniania szyb pracownicy mogą ograniczyć do minimum konieczność demontowania poszczególnych elementów pojazdu. W efekcie usługa zostanie wykonana bardzo sprawnie, a folia będzie idealnie przylegała do powierzchni szyby.

Przyciemnianie szyb w samochodzie - dlaczego warto?Klienci często decydują się na oklejanie szyb samochodowych ze względów estetycznych. Przyciemniane szyby doskonale podkreślą opływowy kształt samochodu i dobrze eksponują jego sportową sylwetkę. Bezinwazyjne przyciemnianie szyb jest także polecane rodzinom z małymi dziećmi. Dzięki tej metodzie foteliki w lecie wolniej się nagrzewają, a pozostawione na tylnych siedzeniach zabawki nie będą widoczne dla osób z zewnątrz. A komu warto zlecić przyciemnianie szyb samochodowych w Katowicach? Takie usługi świadczy między innymi firma DarkGlass. Na stronie internetowej https://darkglass.pl/ można znaleźć szczegóły oferty wraz z aktualnym cennikiem. Korzystając ze sprawdzonego serwisu samochodowego, nie trzeba się martwić o legalność zastosowanego rozwiązania, ponieważ fachowcy dołożą wszelkich starań, aby folia została nałożona w sposób poprawny i zgodny z polskim prawem.

Na rynku dostępne są również folie antywłamaniowe, które doskonale chronią powierzchnię szyby, utrudniając dostęp do wnętrza pojazdu osobom do tego nieupoważnionym. Prawidłowo wykonane oklejanie szyb samochodowych znacznie zwiększy komfort podróżowania samochodem oraz korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.