Filtry
-
-
-

Auta na wynajem długoterminowy - dla kogo jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie?

Materiał partnera:

Wynajem długoterminowy szybko zyskuje na popularności. To ciekawa alternatywa dla zakupu gotówkowego, a szczególnie dla kredytu samochodowego czy nawet leasingu operacyjnego. Coraz więcej kierowców przekonuje się do idei „wypożycz, zamiast kupować”. Auta na wynajem długoterminowy to szczególnie atrakcyjne i rekomendowane rozwiązanie dla kilku grup. Sprawdź, czy jesteś w jednej z nich.

auta na wynajem dlugoterminowy


PrzedsiębiorcyPrzedsiębiorcy są grupą, która najczęściej decyduje się na auta na wynajem długoterminowy. Dlaczego? Ponieważ to się opłaca. Z punktu widzenia przedsiębiorcy wynajem ma niemal same zalety, w tym:

  • brak wysokiego kosztu początkowego,
  • bezproblemowe zaliczenie miesięcznej faktury z tytułu abonamentu do kosztów uzyskania przychodu (optymalizacja podatkowa),
  • uproszczona procedura wynajmu,
  • umowa najmu samochodu nie ma wpływu na zdolność kredytową i bilans przedsiębiorstwa.


Auta na wynajem długoterminowy to coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców rozwiązanie, zwłaszcza po ostatnich, niekorzystnych zmianach w przepisach dotyczących leasingowania aut (m.in. brak możliwości sprzedaży bez faktury samochodu wykupionego z leasingu do majątku prywatnego przed upływem 6 lat).

Kierowcy, którzy traktują samochód wyłącznie użytkowoJeśli nie masz w zwyczaju „zakochiwać się” w samochodzie, jest to dla Ciebie wyłącznie środek transportu i nie chcesz zostawać z nim na wiele lat, to wynajem długoterminowy jest rozwiązaniem, które powinno Cię zainteresować.

Takie utylitarne podejście idealnie wpisuje się w zasadę wynajmu, gdzie użytkownik nie spłaca całej ceny początkowej samochodu, ale wyłącznie utratę wartości. Co więcej, w kwotę miesięcznego abonamentu mogą zostać wliczone wszystkie inne wydatki związane z eksploatacją auta, czyli serwis, ubezpieczenie, wymiana opon etc. Tobie pozostanie tylko tankowanie paliwa i dolewanie płynu do spryskiwaczy.

Osoby, które nie przywiązują się do samochoduJeśli należysz do tych kierowców, którzy nie lubią długo jeździć jednym samochodem i nie wyobrażasz sobie, aby np. mieć to samo auto przez 5-6 lat, to wynajem długoterminowy przypadnie Ci do gustu. Tutaj okres wynajmu jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb i oczekiwań użytkownika (oraz tego, jak wysoki abonament miesięczny może opłacać), dzięki czemu zachowujesz maksymalną elastyczność.

Jeszcze przed zakończeniem umowy możesz skontaktować się z dealerem i zapytać o aktualne oferty. Przesiadka do innego samochodu, w ramach nowej umowy wynajmu długoterminowego, jest bardzo prosta i wiąże się z minimum formalności. Odpada Ci tutaj męczący, stresujący etap sprzedaży starego auta i nerwowego liczenia, czy wystarczy Ci pieniędzy na kolejny.

Sprawdź, jak łatwo znaleźć najkorzystniejszą ofertę auta na wynajem długoterminowyWynajęcie samochodu w wariancie długoterminowym jest dziś bardzo proste. Wszystkie formalności załatwisz w 100% online. Umożliwia to platforma iBemo, która daje bezpośredni dostęp do najlepszych ofert wynajmu prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Mercedes, Volvo, Hyundai, Mazda, Peugeot, Citroen, DS czy LEVC).

Na iBemo samodzielnie wybierzesz korzystną ofertę, zamówisz opcje dodatkowe oraz zawrzesz umowę bez wychodzenia z domu czy z biura na dogodnych dla Ciebie warunkach. Samochód możesz odebrać w wybranym salonie lub zażyczyć sobie dostarczenia go pod wskazany adres.

Więcej o usłudze iBemo i o samym wynajmie długoterminowym auta przeczytasz na stronie https://ibemo.pl/wynajem-dlugoterminowy.