Filtry
-
-
-

Na co zwracać uwagę w warsztacie samochodowym, by nie dać się oszukać?

Materiał partnera:

Spoglądając na statystyki, można w łatwy sposób stwierdzić, że korzystanie z usług mechanika, a już w szczególności z pomocy autoryzowanego serwisu samochodowego to rzadkość wśród kierowców. Najprościej można powiedzieć, że przeciętny kierowca serwisuje pojazd dwa razy do roku i w zdecydowanej większości nie robi tego w autoryzowanych placówkach. Dlaczego z taką łatwością przychodzi nam powierzenie swojego samochodu prywatnym mechanikom? Na co warto zwracać uwagę zarówno w jednym jak i w drugim warsztacie? I przede wszystkim: jak nie dać się oszukać?

tarcze hamulcowe,hamulec


Dlaczego tak często serwisowanie zlecane jest prywatnym mechanikom?Warto pamiętać, że przekręty i oszustwa zdarzają się zarówno w autoryzowanych placówkach jak i w prywatnych warsztatach. Jednak większość kierowców darzy zaufaniem prywatne serwisy i to w ich ręce oddaje swoje pojazdy. W obu przypadkach można spotkać się z różnym poziomem wykonywania usług. Dlatego też warto korzystać z serwisów, które cieszą się dobrą renomą i są już sprawdzonym miejscem przez siebie czy znajomych.

Jednym z powodów, dla których tak często wybierani są prywatni mechanicy zdecydowanie są koszta naprawy usterki. Autoryzowany serwis ma najczęściej wyższe ceny usług, które w takich miejscach idą w parze z ich wyższą jakością. Jednak szczególnie w przypadku, kiedy nie można w danej chwili przeznaczyć dużego budżetu na naprawę, bądź jest się na wyjeździe i trzeba skorzystać na gwałt z pomocy mechanika, wybór pada na nieautoryzowany warsztat.

Na co zwracać uwagę w warsztacie samochodowym?Tym, co na samym początku jest gwarancją dobrze wykonanej usługi jest poprawnie wypełniony protokół przyjęcia samochodu do warsztatu. Wypełnienie takiego dokumentu jest zabezpieczeniem dla właściciela i mechanika. Warto również poprosić o wydanie dokumentów wewnętrznych, które będą spisem zakupionych przez warsztat części, a także zlecić zabezpieczenie zużytych części do wglądu. Da to pewność, że zostały wykonane dokładnie te czynności, o które prosiliśmy.

Zwrócić uwagę należy również na to, czy można obserwować prace wykonywane przy swoim samochodzie. Wiele warsztatów, jeśli nie daje możliwości wejścia na halę warsztatową, posiada przeszkloną ścianę, przez którą można oglądać naprawę. Taka czynność pozwoli na dokładne śledzenie tego, co jest wykonywane i w jaki sposób. Zapobiegnie przed wykonywaniem przez mechanika czynności, które nie były ustalone wcześniej, a także jakie części zamienne zostały użyte i jaki zakres prac został wykonany.

W ramach przezorności i ograniczonego zaufania, w momencie otrzymania rachunku czy faktury, najpierw warto sprawdzić, co na nim zostało wypisane, a dopiero później uiścić opłatę. Warto również zwracać uwagę na czynności i części, które nie dotyczyły głównej usterki, a także podejrzanie wysokie ceny - w takim przypadku można żądać wglądu do cennika. Nieuczciwi mechanicy mogą chcieć żerować na twoim pośpiechu i nieuwadze, dopisując do rachunku rzeczy, które nie zostały wykonane.

By nie dać się oszukać i naciągnąć na niewyobrażalne sumy, warto korzystać z usług warsztatów, które wymieniają części, które faktycznie uległy usterce. Miejsca, które naciskają na wymianę całych podzespołów, bardzo często w ten sposób żerują na niewiedzy kierowców.

Warsztat samochodowy w ElbląguProfesjonalny warsztat samochodowy Zelmot w Elblągu to wysokiej jakości wykonywane naprawy z wykorzystywaniem zarówno oryginalnych części jak i ich tańszych zamienników. W naszym warsztacie pracują rzetelni mechanicy, którzy stale poszerzają stale swoje kompetencje, by móc w jak najlepszy sposób świadczyć nasze usługi. Nasz warsztat samochody w Elblągu podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania i dobierzemy najbardziej optymalną drogę naprawy.