Filtry
-
-
-

Hyundai Ioniq Electric wjeżdża do polskich salonów. To dobra okazja, by zainteresować się wariantem hybrydowym

Materiał partnera:

Hyundai jest jednym z najaktywniejszych producentów samochodów na świecie pod względem wprowadzania nowych modeli. Najnowszą i - dosłownie - najbardziej elektryzującą premierą jest Hyundai Ioniq 5 Electric, czyli pojazd w 100% elektryczny, oferujący m.in. funkcję ultraszybkiego ładowania. W ofercie koreańskiego producenta wciąż dostępny jest także Ioniq z napędem hybrydowym, który z uwagi na bardzo atrakcyjną cenę powinien zainteresować znacznie większą grupę nabywców w naszym kraju.

Whitpress


Zalety klasycznego napędu hybrydowegoSamochody elektryczne sprzedają się coraz lepiej, natomiast nadal wielu kierowców nie ma do nich pełnego zaufania. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku napędu hybrydowego, który jest z nami od kilkudziesięciu lat i dziś wiemy, że gwarantuje wysoką niezawodność oraz bardzo dobre walory użytkowe. Wszystko to znajdziesz w modelu Hyundai Ioniq Hybrid.

Producent zastosował tutaj napęd hybrydowy, który wykorzystuje technologię gromadzenia odzyskanej podczas hamowania energii w akumulatorze litowo-polimerowym. Energia ta jest następnie wykorzystywana do wspierania pracy jednostki benzynowej, co przekłada się nie tylko na lepszą dynamikę, ale również przyczynia się do realnego obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Warto podkreślić, że zaletą klasycznego napędu hybrydowego jest całkowita bezobsługowość. Nie musisz się martwić uzupełnianiem energii z gniazdka, jak ma to miejsce w przypadku hybryd typu plug-in czy tym bardziej samochodów w 100% elektrycznych.

Najnowsze technologie wspierające kierowcęHyundai Ioniq jest znakomicie wyposażonym samochodem, jednak poza standardowymi elementami wpływającymi na komfort i bezpieczeństwo podróżowania warto zwrócić uwagę także na dostęp do technologii asystujących kierowcy. Zostały one zgrupowane w pakiecie Hyundai SmartSense, który obejmuje m.in. systemy wspierające podczas jazdy w mieście, parkowania czy jazdy z dużą prędkością po autostradzie.

Dodatkowo warto wspomnieć o systemie łączności bezprzewodowej Hyundai Bluelink, który m.in. umożliwia pełną integrację samochodu ze smartfonem, w tym wydawanie komend głosowych. Całością sterujemy z poziomu 10,25-calowego wyświetlacza dotykowego.


Znakomite warunki gwarancyjneHyundai Ioniq Hybrid to bardzo dobrze wykonany samochód. O wysokiej jakości tego modelu świadczą bezkonkurencyjne warunki gwarancji oferowanej przez producenta. Hyundai udziela aż 5-letniej ochrony gwarancyjnej bez limitu kilometrów na cały pojazd oraz 8-letniej gwarancji na akumulator litowo-polimerowy z limitem 160 000 kilometrów.

Na jazdę testową Hyundaiem Ioniq Hybrid zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki - MM Cars Hyundai Katowice. Dealer gwarantuje dużą dostępność samochodów testowych, co pozwoli Ci zarezerwować dla siebie dogodny termin. Warto również dodać, że w 2021 roku MM Cars Hyundai Katowice zajął drugie miejsce w Polsce pod względem liczby sprzedanych aut, a to najlepszy dowód na to, że możesz liczyć na wyjątkowo atrakcyjną ofertę zakupu Ioniqa lub innego modelu z oferty Hyundaia.