Filtry
-
-
-

Amazon - co tam znajdziemy? Jak zacząć handel na tej platformie?

Materiał partnera:

Chcesz sięgać swoim wzrokiem o wiele dalej? Ta metafora odnosi się do oferowania sprzedawanego asortymentu nie tylko stacjonarnie, ale także internetowo? Obecnie niemałym zainteresowaniem cieszy się Amazon. Co można tam kupić? Dlaczego warto sprzedawać na Amazon? Jakie kroki są niezbędne, by można to było w ogóle robić?

zakupy


Kilkadziesiąt kategorii różnych produktów czeka na Klientów!Na początek kilka istotnych faktów na temat Amazon. Jest to przedsiębiorstwo handlowe pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Zostało ono założone w 1994 roku. Na pewno zatem marce Amazon nie brakuje doświadczenia. Tak samo, jak bardzo dobrych opinii. Jest to podmiot działający globalnie. Czym jeszcze cechuje się to przedsiębiorstwo handlowe? Na pewno dużym zainteresowaniem, które wzrasta rok po roku kalendarzowym. Okazuje się, że do wyboru są miliony produktów. Zostały one pieczołowicie posegregowane. Osoby, które chcą dokonać zakupów na Amazon, mogą skorzystać z kilkudziesięciu rozmaitych opcji. Co konkretnie jest zaś oferowane na tej płaszczyźnie? Chodzi o takie kategorie, jak np. Książki, Elektronika, komputery i biuro, Dom i ogród, Dziecko, zabawki i gry, Uroda, zdrowie i gospodarstwo domowe itp. Nawet artykuły spożywcze mogą być bez żadnego problemu kupione w sklepie internetowym Amazon... Nie może zatem zaskakiwać, że to przedsiębiorstwo handlowe jest coraz popularniejsze. Z największego na świecie sklepu Amazon korzystają zaś ludzie z rozmaitych zakątków.

Chcesz sprzedawać? Wybierz na początek planMasz własny sklep? Chcesz oferować asortyment nie tylko stacjonarnie, ale także online? Obecnie dużo osób decyduje się właśnie na Amazon. Jest to bowiem profesjonalny i zarazem największy sklep internetowy na całym świecie. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Nie masz generalnie pojęcia, jak sprzedawać na amazonie? Pierwszym krokiem jest wybór planu. Na tej płaszczyźnie masz dwie opcje do wyboru. Możesz zdecydować się na plan indywidualny. Jest on przede wszystkim przeznaczony dla osób, które handlują tylko od czasu do czasu. Tutaj za każdy sprzedany przedmiot zapłacisz 4 PLN. Jeśli handlujesz na szerszą skalę, to wówczas lepszy będzie (i to o wiele) plan profesjonalny. Wszak opłata wynosi 165,91 PLN miesięcznie. Jest ona stała. Dodatkowo Amazon pobiera inną prowizję od sprzedaży (jeśli chodzi o oba plany). To pewien procent całkowitej kwoty transakcji. Jaka jest jego wartość? Nie można na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Wszak ten wskaźnik jest zależny od kategorii produktu.

Jakie dane są niezbędne do założenia konta?Po dokonaniu wyboru planu sprzedażowego, czas przystąpić do właściwego zakładania konta. Aby to było możliwe, musisz podać m.in. firmowy adres e-mail. Ewentualnie akceptowane jest konto klienta Amazon. Należy także przygotować numer aktywnej karty kredytowej i ważny paszport (lub alternatywnie inny dokument tożsamości). Co jeszcze jest niezbędne, by zarejestrować konto na Amazon? Są to dane rejestracyjne firmy (najlepiej podać też numer VAT), numer telefonu i numer konta bankowego.