Filtry
-
-
-

Problemy z paskiem klinowym - co trzeba wiedzieć i jak je rozwiązać?

Materiał partnera:

Znajdujący się w pojeździe pasek klinowy może być źródłem wielu problemów. Jeśli nie funkcjonuje poprawnie można mieć pewność, że w pewnym momencie pojazd znacznie obniży swoją dotychczasową sprawność. Ma to niebagatelny wpływ m.in. na obniżenie wydajności akumulatora. Najwięcej kłopotów dotyczy zerwanego paska klinowego, ponieważ oznacza to, że auto nie ruszy już z miejsca i dalsza podróż jest niemożliwa.

Problemy z paskiem klinowym - co trzeba wiedzieć i jak je rozwiązać?


Problemy z paskiem klinowym - jak je wykryć?Wykrycie ewentualnych problemów z paskiem klinowym nie jest zbyt trudne, ponieważ jeśli coś nie funkcjonuje tak jak trzeba kierowcy usłyszą charakterystyczny pisk. Może to być spowodowane jego nadmiernym zużyciem lub też złym napięciem. Często piszczący pasek klinowy ma związek z pojawieniem się nadmiaru wilgoci. Trzeba to dokładnie sprawdzić, ponieważ obniża to komfort jazdy, a w konsekwencji może doprowadzić do wielu przykrych zdarzeń drogowych.

Z piszczącym paskiem klinowym najlepiej udać się bezpośrednio do sprawdzonego warsztatu samochodowego, tak aby jego stan sprawdzili doświadczeni fachowcy. Piszczący pasek klinowy występuje m.in. przy:

  • niskich temperaturach,
  • deszczowej pogodzie.


Zlekceważenie takiego kłopotu może poskutkować tym, iż pasek się zerwie, a auto zostanie unieruchomione. Okaże się to problematyczne np. w momencie, w którym kierowca będzie się znajdował kilkaset kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Trwałe i wysokiej jakości paski klinowe znajdą Państwo w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/480-pasy-klinowe

Piszczący pasek klinowy - co może oznaczać? Skąd jeszcze bierze się pisk?Piszczący pasek klinowy może również oznaczać przegrzanie silnika. Trzeba na to oczywiście uważać i nie doprowadzać do sytuacji, w której w jednym momencie działają radio, wycieraczki, światła oraz kilka innych elementów. Co najważniejsze zauważalny pisk wcale nie musi oznaczać problemów z paskiem klinowym. Może to mieć związek ze zużyciem koła pasowego pompy wspomagania. Nie obejdzie się bez przeglądu technicznego, dlatego najlepiej bazować na wiedzy i umiejętnościach profesjonalistów.

Wyeliminowanie piszczących elementów w użytkowanym pojeździe nie tylko poprawi komfort jazdy kierowcy, ale też zmniejszy eksploatację istotnych elementów samochodu. Nie warto z tym zwlekać, ponieważ każde zaniedbanie może doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji, co będzie się wiązało z koniecznością poniesienia zdecydowanie wyższych kosztów. Jeśli są to problemy ze złym napięciem paska klinowego można spróbować ustawić naciąg ręcznie w warunkach garażowych. Poradzą sobie z tym zwłaszcza kierowcy z nieco większym doświadczeniem. W pozostałych przypadkach pozostaje udać się do specjalistów.

Problemy z paskiem klinowym - co trzeba wiedzieć i jak je rozwiązać?Problemy z paskiem klinowym - co trzeba wiedzie


W sklepie EBMiA.pl oprócz pasków klinowych można kupić także inne elementy przeniesienia napędu jak sprzęgła (https://www.ebmia.pl/189-sprzegla), piasty (https://www.ebmia.pl/2373-piasty), koła zębate, łańcuchy i wiele więcej.