Filtry
-
-
-

Odkryj najlepsze bezprzewodowe interkomy motocyklowe do kasku oraz ich funkcje

Materiał partnera:

Podróżowanie na motocyklu to wspaniałe i bardzo wciągające hobby. Jazda samemu jest bardzo przyjemna, ale wyprawa grupowa to dopiero frajda. Kilku motocyklistów razem może podbić świat. Jednak do wspólnego podróżowania przydają się interkomy, które pozwalają na porozumiewanie się między motocyklistami ale również słuchanie muzyki czy kierowanie się komendami głosowymi z GPS. Podpowiadamy na jakie modele interkomów warto zwrócić uwagę wybierając urządzenie dla siebie.

Odkryj najlepsze bezprzewodowe interkomy motocyklowe do kasku oraz ich funkcje


Większość motocyklistów stawia na interkomy bezprzewodowe, które są wygodniejsze i bezpieczniejsze niż modele z przewodami. Nie oznacza to jednak, że są bez wad. Największą z nich jest możliwość rozładowania baterii i konieczność systematycznego doładowywania urządzenia. Mimo to miłośnicy jednośladów zazwyczaj decydują się na nowoczesne bezprzewodowe intercomy łączące się ze sobą za pomocą systemu Bluetooth.

Intrphone Start Cellular LineInterkomy motocyklowe to urządzenia ułatwiające życie motocyklistom. Z drugiej strony nie są one tanie i dlatego wybór modelu dla siebie warto dobrze przemyśleć. Dla motocyklistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i nie inwestują ogromnych pieniędzy w sprzęt dobrym wyborem będzie Interphone Start Cellular Line. To urządzenie kosztujące niecałe 400 złotych. Pozwala na rozmowy między motocyklistami, aczkolwiek ma zasięg zaledwie 10 m. To sprawia, że nadaje się głownie do rozmów między kierowcą a pasażerem, ewentualnie porozumiewania się z kierującym innym pojazdem jadącym tuż obok. Jednak na początek ten model powinien wystarczyć.

ram-b-149z-un7u_3


Cardo Freecom 2+Interkomy Cardo to urządzenia z wyższej półki, posiadające szeroką gamę funkcjonalności dodatkowych. Cardo Freecom 2+ to urządzenie kosztujące ok. 800 zł. Jego obudowa jest wodo- i pyłoodporne. Akumulator wmontowany do urządzenia pozwala na aktywne korzystanie z niego do 13 godzin. Intercom można sparować z innymi urządzeniami w tym z telefonem czy urządzeniem GPS. Doskonałej jakości głośniki sprawiają, że można słuchać ulubionej muzyki podczas jazdy.

3379_5_vxlj2vt1uju5aezr


Unclear Motion InfinityTo bardzo nowoczesny model interkomu. Technologia w nim wykorzystywana pozwala na sparowanie urządzenia z wieloma innymi. Umożliwia porozumiewania się wielu użytkownikom jednocześnie. Niewątpliwym atutem jest zasięg ponad 1 km. Wartym uwagi jest także system umożliwiający uruchamianie urządzenia i sterowanie prostymi opcjami za pomocą ruchu oraz poleceń głosowych. Jednym z ważnych elementów jest także funkcja U-Safe, która podczas upadku włącza system alarmowy.

967_1_r4oreikalpj4nkfz


To urządzenie nie należy do najtańszych ale z pewnością zachwyci wielu miłośników jazdy na jednośladach, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie wyjazdy grupowe.

Interkomy motocyklowe to bardzo przydatne urządzenia podczas jazdy jednośladem. W sprzedaży dostępny jest ogromny wybór różnych modeli zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych. Niektóre z nich mają niewielki zasięg i pozwalają na komunikowanie się wyłącznie pasażera z kierowcą. Są jednak i takie, które umożliwiają rozmowę wielu użytkowników znajdujących się w sporej odległości od siebie. Nowoczesne interkomy mają także inne przydatne funkcje, jak choćby automatycznie włączany system alarmowy, który może uratować życie podczas wypadku.