Filtry
-
-
-

Czy Czesław Michniewicz okaże się zbawieniem kadry reprezentacji Polski?

Materiał partnera:

Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem reprezentacji piłki nożnej. Szkoleniowiec ten ma za sobą szereg sukcesów, które odnosił wraz z Legią Warszawa jak też z młodzieżową reprezentacją Polski. Dziennikarze określili swego czasu tego trenera mianem 'polskiego Mourinho' i należy podkreślić, że porównanie to pasuje do jego osoby.

Czy Czesław Michniewicz okaże się zbawieniem kadry reprezentacji Polski?


Czym może poszczycić się Czesław Michniewicz jako trener?Szkoleniowcem reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz został 31 I 2022 r., po tym jak opuścił stery szkoleniowe Paulo Sousa, który przyjął intratną ofertę z Flamengo RJ, potentata ligi brazylijskiej. Włodarze PZPN- u wraz z prezesem Ryszardem Kuleszą długo wybierały następcę Portugalczyka, rozważano m.in. wybór Rosjanina Stanisława Czerczesowa, w sytuacji geopolitycznej, która ma miejsce obecnie, bardzo dobrze się stało, że jednak Rosjanin angażu nie dostał.

Czesław Michniewicz ma za sobą staże w dobrych klubach Starego Kontynentu, terminował m.in. w Schalke oraz w londyńskim Tottenhamie. Czesław Michniewicz osiągał sukcesy z Lechem Poznań, reprezentacją Polski u-21, ambitnie prezentował się w europejskich pucharach z Legią, bijąc Bodo/Glimt, Slavię Praga oraz Spartaka Moskwa. Czesław Michniewicz był trenerem roku 2018, wyboru dokonał prestiżowy tygodnik 'Piłka Nożna'.

Co wiemy po pierwszych powołaniach oraz jakie perspektywy na przyszłość?Czesław Michniewicz nie boi się eksperymentować, stawia w odważny sposób na perspektywicznych zawodników, swoje szanse otrzymali od selekcjonera Szymon Żurkowski, Konrad Michalak oraz Mateusz Wieteska. Faktem jest to, że Michniewicz stawia na nowe nazwiska graczy, którzy jak do tej pory pokazywali się z dobrej strony na arenie piłki klubowej europejskiej jak też na krajowych boiskach, świadczy bardzo dobrze o szkoleniowcu.

Z pewnością sprawi to, że zawodnicy będą ambitnie walczyli o swoje miejsce w kadrze. Reprezentanci Polski prawdopodobnie zagrają 29 III 2022r., w finale baraży do mundialu w Katarze, szkoleniowiec chce zagrać wcześniej spotkanie towarzyskie, dużo mówi się w kuluarach o drużynie Szkocji, która z dobrej strony pokazała się w trakcie Euro 2020+1. Legalni bukmacherzy operatorzy przyjmują zakłady sportowe, w grze o awans do finału baraży mundialu zagrają m.in. Szwedzi z Czechami. Faworytem tego spotkania jest drużyna ze Skandynawii, jednak nasi południowi sąsiedzi również nie są bez szans. Mecz pomimo wskazania na Szwedów wydaje się być bardzo wyrównany. Jeśli Czesi zagrają równie dobrze jak w spotkaniu z Oranje podczas europejskiego czempionatu, będą w stanie pokonać każdy zespół. 24 III, oprócz spotkania pomiędzy naszymi potencjalnymi rywalami do gry na mundialu, wystąpią też m.in. Portugalczycy z Turcją.

Mecz pomiędzy mistrzem Europy z 2016 r. a Turcją, która sięgnęła po brąz na mundialu 2002, należy z pewnością do szlagierów. Tego samego dnia zmierzą się również Walijczycy z Austrią oraz Włosi z drużyną Macedonii Płn. Czołowi legalni bukmacherzy wystawili ponadto kursy na to, które zespoły awansują z baraży strefy Euro. Z pewnością emocji i piłki na najwyższym poziomie nie zabraknie.