Filtry
-
-
-

Opinie o komisie samochodowym a zakup auta online

Materiał partnera:

Zakup samochodu to bardzo poważna sprawa. Nie dość, że często wiąże się z dużym wydatkiem, a niekiedy nawet kredytem, to na dodatek wymaga od nas trochę umiejętności handlowych i wiedzy mechanicznej. W końcu kupujemy auto, które ma nam posłużyć przez kilka lat, a do tego nie może się za często psuć i koniecznie musi być tanie w eksploatacji.

adobestock_283237363


Szczególnie ważne są te aspekty, gdy kupujemy auto z tzw. drugiej ręki. Coraz więcej osób zdaje się na fachowców w tej dziedzinie i wybiera samochody z komisów, które są sprawdzone i wycenione przez profesjonalistów. Nie oznacza to jednak, że każdemu komisowi powinniśmy ufać bezgranicznie. Na szczęście w Internecie jest wiele miejsc, gdzie znajdziemy rzetelne opinie użytkowników na temat zakupu auta online. Na co zwracać więc uwagę?

Na wiarygodność opinii internautówNie każda osoba, która pisze komentarze na temat danego komisu samochodowego, jest rzetelna. Nie każda też jest obiektywna. Czasami klienci nastawiają się negatywnie do pracowników komisu z powodów, o których nawet nie chcą napisać, a swoją wrogość przenoszą do sieci. Warto więc przeczytać wszystkie komentarze dostępne na profilach społecznościowych komisu, w serwisach zewnętrznych typu https://www.gowork.pl/ lub na lokalnych portalach informacyjnym, nim faktycznie wyrobimy sobie własne zdanie.

Na jakość świadczonych przez komis usługChyba nikt nie ma wątpliwości, że w przypadku komisów samochodowych to właśnie opinie o obsłudze klienta są najważniejsze. Komentarze typu „polecam komis, pracownicy są pomocni”, są bardzo lakoniczne, ale mogą nakierunkować nas na to, czego faktycznie powinniśmy szukać. Podobnie jest w przypadku negatywnych komentarzy - „kontakt z pracownikami utrudniony”. Jeśli na taki trafimy, warto sprawdzić, czy jest to jedyna opinia, czy może powtarza się ona częściej. W ten sposób będziemy mogli zweryfikować, co naprawdę klienci komisu samochodowego myślą o obsłudze klienta.

Warto zwracać uwagę na komentarze, z których możemy wyczytać:

  • w jaki sposób pracownicy komisu pomagają wybrać odpowiedni samochód,
  • czy pozwalają zabrać auto na przegląd techniczny do wybranego przez nas punktu,
  • jakie formy płatności preferują,
  • i wreszcie - co zrobić, w sytuacji, gdy po 2-3 dniach użytkowania samochodu okaże się, że ma on wadę ukrytą.


Wszystko to pomoże nam zweryfikować, czy oby na pewno warto nawiązywać współpracę z tym konkretnym komisem samochodowym.

Na dostępność i rzetelność komisówWiele osób szukając wymarzonego auta, decyduje się na podróż na drugi kraniec Polski. Zanim więc w taką wyruszymy, koniecznie trzeba się upewnić, że komis, do którego się jedziemy będzie otwarty, a samochód dostępny. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić, co na ten temat piszą internauci. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jakich? Zdarzyć się może, że w podróży spędzimy kilka godzin, a na miejscu okaże się, że samochód został już sprzedany - mimo, że dwa dni wcześniej umawialiśmy się ze sprzedającym na jego oglądanie. Warto wiec szukać opinii klientów komisu, by sprawdzić, co w takiej sytuacji pracownicy zwykli robić. Czy poinformują nas telefonicznie o sprzedaży auta komuś innemu, a może poproszą o zaliczkę, żeby mogli zarezerwować i „przetrzymać” je do naszego przyjazdu? To wszystko jest niezwykle ważne, by transakcja była korzystna dla obu stron.

Jeśli poświęcimy czas na czytanie komentarzy w domu, z pewnością zaoszczędzimy go później na miejscu, w komisie. Powodzenia!