Filtry
-
-
-

Dlaczego warto stosować preparat do regeneracji silnika?

Materiał partnera:

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie jeden preparat, który służy regeneracji silnika, zmniejsza zużycie paliwa, eliminuje spalanie oleju, wyrównuje pracę silnika i ułatwia rozruch zimnego silnika? W dodatku mówimy o produkcie, który stosuje się równie łatwo co zwykły olej silnikowy. Jeśli sądzisz, że taki produkt nie istnieje, przeczytaj artykuł, w którym omówimy popularny dodatek do oleju silnikowego.

Linkhouse


Olej silnikowy to nie wszystkoDla większości kierowców olej silnikowy jest jedynym płynem w samochodzie, który w większym lub mniejszym stopniu zaprząta ich uwagę. Oczywiście trzeba pamiętać o terminowej wymianie oleju, ale można też pomyśleć o zastosowaniu innego preparatu, który sprawia, że olej silnikowy działa zdecydowanie lepiej, a jego właściwości smarne ulegają poprawie. Takim właśnie dodatkiem jest preparat do regeneracji silnika. Jak działa ten specyfik? Jak zabezpiecza silnik i jak chroni newralgiczne elementy silnika?

Preparat do regeneracji silnika i jego sekretTen niezwykły dodatek do oleju silnikowego działa w sposób dwuetapowy. Pierwszy etap polega na regeneracji silnika. Preparat zatrzymuje deformacje powierzchni i odbudowuje obszary, w których występuje tarcie metalu. W drugim etapie wszelkie ubytki i mikrouszkodzenia zostają pokryte specjalną warstwą metaloceramiczną. Warstwa ta zabezpiecza silnik przed dalszym zużyciem i przedłuża jego żywotność.

Jeden środek, wiele korzyściMogłoby się wydawać, że o zastosowaniu preparatu do regeneracji silnika powinni myśleć przede wszystkim posiadacze starszych samochodów i że ma to sens tylko przy jednostkach mocno eksploatowanych. Nie do końca odpowiada to prawdzie, ponieważ ten dodatek do oleju nie ogranicza się do zabezpieczenia silnika. Regeneracja silnika to tylko pierwsza, spośród wielu licznych korzyści. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, jego stosowanie sprawia, że zużycie paliwa jest mniejsze, spada także zużycie oleju. Preparat nie tylko ułatwia rozruch zimnego silnika, ale także korzystnie wpływa na poziom ciśnienia oleju oraz ciśnienia sprężania. Dzięki niemu kierowcy mogą liczyć bardziej dynamiczną i jednocześnie równą pracę silnika.


Dla kogo preparat regenerujący silnik?Krótko mówiąc - dla każdego. Tego typu dodatek do oleju silnikowego można stosować zarówno w przypadku silników czterosuwowych benzynowych, w silnikach wysokoprężnych, jak i w silnikach zasilanych gazem. Co istotne, mogą z niego skorzystać nie tylko użytkownicy samochodów osobowych. Na rynku można znaleźć specjalne preparaty przygotowane dla samochodów ciężarowych, ciągników i innych maszyn rolniczych, motocykli, skuterów oraz wielu innych pojazdów i urządzeń.