Filtry
-
-
-

Jaka kamera do TAXI?

Materiał partnera:

Pracujesz w Uberze, Bolcie albo na TAXI? A może jeździsz busem i szukasz kamery samochodowej, która sprawdzi się najlepiej? Jeśli odpowiedź na któreś z powyższych pytań brzmi tak, to warto, abyś rozważył wideorejestrator samochodowy dwukanałowy, który pozwoli Ci rejestrować nie tylko to, co dzieje się na drodze, ale także to, co dzieje się wewnątrz samochodu. Jak to działa w praktyce? Jaki model kamery wybrać? I jak go zamontować? Wszystkiego dowiesz się z tego właśnie artykułu!

kamera do taxi


Rejestruj wnętrze samochodu w czasie jazdyJeśli zajmujesz się transportem osób i chcesz zaopatrzyć się w wideorejestrator, to najlepszym rozwiązaniem będzie kamera samochodowa, która rejestruje drogę i wnętrze pojazdu. Tego typu urządzenie pozwala jednocześnie nagrywać sytuacje drogowe i to, co dzieje się w środku auta. Co ważne, za sprawą ekranu LCD kamera umożliwia dyskretną i wygodną obserwację zachowania pasażera.

W trakcie pracy przewozisz zapewne wiele osób i zawsze mogą mieć miejsce różne zdarzenia. Dlatego dobrze jest mieć nagranie z kamery, które pozwoli Ci wyjść obronną ręką z każdej budzącej wątpliwości sytuacji. Wystarczy, że kamera do taxi będzie rejestrować przejazdy klientów i zawsze, jeśli pojawią się dziwne okoliczności typu zniszczenie czegoś w aucie przez pasażera czy jego nieuzasadnione oskarżenia, będziesz dysponował dowodem, w postaci nagrania z kamery.

Dwukanałowy rejestrator jazdy TAXI - parametryJaką kamerę warto w takim razie wybrać? Do transportu osób w taxi czy busie świetnie nada się kamera samochodowa DUAL TAXI, która oferuje rejestrację drogi oraz wnętrza samochodu. Jest ona wyposażona również w GPS, G-Sensor zabezpieczający nagranie w trakcie kolizji oraz funkcję pasywnego trybu parkingowego, wykrywającego wstrząsy i uderzenia. Kamera posiada dwa obiektywy - przód o rozdzielczości FHD i kącie widzenia kamery 150 stopni oraz obiektyw wewnętrzny (tylny) o rozdzielczości HD i kącie widzenia 130 stopni. Obie kamery nagrywają z prędkością 30fps.

Na 2,4-calowym ekranie LCD wideorejestratora możemy obserwować zarówno to, co dzieje się na drodze, jak i to, co rejestruje kamera tylna. Przy czym można ustawić podgląd z obu kamer jednocześnie. Co ważne, kamera wyposażona jest w diody IR, co pozwala uzyskać wyraźne nagrania także w czasie nocnych przejazdów. Kamerę DUAL TAXI wraz z jej dokładnym opisem znajdziesz w sklepie wideorejestratory24.pl. Załączony jest tam również film prezentacyjny, na którym sprawdzisz faktyczną jakość nagrań.

Kamera do taxi - jak montować?Kamerę samochodową DUAL TAXI montuje się na przedniej szybie auta za pomocą uchwytu montażowego z przyssawką. Dzięki temu możemy równie szybko ją zamontować, jak i zdjąć. Jest ona dostosowana do różnego rodzaju szyb - w tym szyby pionowej, co pozwala zamontować kamerę także w samochodach ciężarowych czy autobusie. Uchwyt posiada wygodną regulację w pionie i poziomie. Kamerę można z niego wyjąć w szybki sposób - wystarczy wysunąć ją do przodu.

Jak widać, jest to naprawdę uniwersalny wideorejestrator, który świetnie sprawdza się jako kamera do taxi. A w razie potrzeby w błyskawiczny sposób można ją zdemontować wraz z uchwytem i zabierać ze sobą. Dzięki temu spokojnie możemy używać kamery dual w przypadku pracy na taksówkach korporacyjnych, bo po prostu po zakończeniu pracy ściągamy kamerę i idziemy z nią do domu.